Orlosupi budou létat nad Francií

Novinky u zvířat

21. 06. 2011


21. června 2011

Z francouzského Parc de Vercors se vrátil kurátor Antonín Vaidl s obrázky z vypouštění orlosupa, který byl odchován v Zoo Praha. Jeho pražští nevlastní rodiče v Zoo Praha žijí již neuvěřitelných 40 let, a i když sami potomky již mít nemohou, pečlivě odchovávají potomky jiných, mladých a nezkušených párů. Podívejte se na videu na vývoj posledního z mláďat odchovaných v Zoo Praha, které je od minulého týdne umístěno ve francouzských horách.

Orlosup bradatý, největší evropský dravec, je z mnoha důvodů vážně ohroženým druhem. Zoo Praha již dlouhá léta přispívá k záchraně orlosupa bradatého vypouštěním mláďat do divočiny. Jedno z mláďat na videu je již osmým mládětem odchovaným v Praze, které putoval do divočiny.


V unikátní středoasijské pouštní expozici zvané Kattakum, která se nachází v Pavilonu šelem a plazů, teď mohu návštěvníci vidět opravdové známky jara. Na snímku pár agamek písečných; samec v dominantní póze, samice odmítající páření. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Návštěvníci Zoo Praha mohou v těchto dnech vidět opravdové známky jara. Konkrétně v unikátní středoasijské pouštní expozici Kattakum, která se nachází v Pavilonu šelem a plazů. Ještě zhruba dva až tři týdny...

Obě slůňata ze Zoo Praha už váží přes tunu. Během posledního vážení ve středu ráno dosáhl mladší Rudi přesně 1028 kilogramů. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Co do zvídavosti a veselého skotačení, Max a Rudi v sobě slůňata ještě nezapřou, ale co do hmotnosti, i mladší Rudi již přesáhl tunu. Během posledního vážení ve středu ráno dosáhl přesně 1028 kg, o půl roku starší Max...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní