Dvoutýdenní hroší mládě je již k vidění!

Novinky u zvířat

20. 06. 2011


Pavilon velkých savců zpřístupněn

Hroší mládě, foto (c) Miroslav BobekHroší mládě, foto (c) Miroslav BobekNávštěvníci Zoo Praha mohou konečně na vlastní oči spatřit mládě hrocha, které se narodilo 8. června 2011 samci Slávkovi a samici Marušce.

„Pavilon jsme zkušebně otevřeli již minulý týden. Ukázalo se, že mládě je klidné a s přítomností návštěvníků nemá žádný problém,“ uvedl Pavel Brandl, kurátor savců Zoo Praha.

Vnitřní prostor Pavilonu velkých savců byl proto trvale zpřístupněn od pondělí 20. června. Malý hroch se svou mámou Maruškou je k vidění v bazénu vždy v otevíracích hodinách, tedy od 9 do 19 hodin.

Zoo Praha chová hrochy obojživelné (Hippopotamus amphibius) od roku 1933. První mládě se podařilo úspěšně odchovat až v roce 1977. I dnes je každé narození hrošího mláděte považováno za významný chovatelský úspěch.


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní