Seznamte se s Morrisem!

Novinky u zvířat

23. 02. 2012


Bez bratra ani ránu!

Reklamní kampaň Seznamte se! Štětkoun africký Morris, (c) Zoo PrahaReklamní kampaň Seznamte se! Štětkoun africký Morris, (c) Zoo PrahaPůvod

Narodil se 12. srpna 2007 v anglické zoo v Colchesteru a do pražské zoo přicestoval 18. června 2009 i se svým stejně starým bratrem. Osídlili expozici v Africkém domě, v sousedství hrabáčů, kde jsou návštěvníci zoo zvyklí vídat štětkouny již od roku 2001, kdy byl pavilon otevřen.

Povaha

Morris je z obou samečků jednoznačně dominantní, ale svou nadvládu nijak důrazně neprosazuje. Naopak – ve chvíli, kdy se objeví něco zcela neznámého, co vzbudí jeho zvědavost, pošle na výzvědy bratra, aby se ujistil, že mu nic nehrozí. Je to zvíře k lidem přátelské, jen se nesmí ničeho leknout, to se pak chová poněkud splašeně.

Chovatelé se štětkouny pravidelně cvičí, aby je naučili brát si krmení z ruky (to je zvláště důležité, když je třeba podávat nějaké léky), důvěřovat jim a případně na zavolání přijít nebo následovat člověka do výběhu či domů. Morris se učí rád, i když poněkud pomaleji, a za odměnu se snaží někdy až příliš horlivě.

Oba samci jsou na sebe velmi úzce vázáni a vždy spí těsně propleteni v jednom pelíšku.

 


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní