První sojkovci v Evropě

Novinky u zvířat

15. 04. 2011


Informace k 13. dubnu 2011

 • Vylíhl se nám lori horský a poprvé v Evropě 2 sojkovci vlnkohřbetí. Další dvě vejce jsou v líhni a jako náhradní rodiče by mohl zafungovat pár blízce příbuzných a zkušených sojkovců lesních.
 • Vejce máme nově u kolpíků růžových a čápů simbilů v Ptačích mokřadech, luňáka červeného ve velké voliéře dravců a tkalčíka bělohlavého v pavilonu Sečuán.
 • Narodil se lemur běločelý. Chovný pár žije v zázemí, kde také v klidu samice odchovává mládě. Samce tohoto druhu najdete v samčí skupině na ostrově lemurů poblíž hlavního vchodu.
 • Vylíhli se 3 chameleoni obrovští. Zatím jsou v zázemí, ale pokud bude vše v pořádku, přestěhují se záhy do expozice k velkým želvám.
 

Sojkovec vlnohřbetý, foto © Archiv Zoo Praha


Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...

V Zoo Praha se vylíhlo šest mláďat varanovce bornejského – nejtajemnějšího plaza světa. Foto: Petr Velenský, Zoo Praha.

V prvním říjnovém týdnu se v Zoo Praha vylíhlo hned šest mláďat varanovce bornejského. Jako první zoo na světě se tohoto mimořádně vzácného endemického plaza podařilo rozmnožit až v roce 2014 japonské iZoo....
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní