První sojkovci v Evropě

Novinky u zvířat

15. 04. 2011


Informace k 13. dubnu 2011

  • Vylíhl se nám lori horský a poprvé v Evropě 2 sojkovci vlnkohřbetí. Další dvě vejce jsou v líhni a jako náhradní rodiče by mohl zafungovat pár blízce příbuzných a zkušených sojkovců lesních.
  • Vejce máme nově u kolpíků růžových a čápů simbilů v Ptačích mokřadech, luňáka červeného ve velké voliéře dravců a tkalčíka bělohlavého v pavilonu Sečuán.
  • Narodil se lemur běločelý. Chovný pár žije v zázemí, kde také v klidu samice odchovává mládě. Samce tohoto druhu najdete v samčí skupině na ostrově lemurů poblíž hlavního vchodu.
  • Vylíhli se 3 chameleoni obrovští. Zatím jsou v zázemí, ale pokud bude vše v pořádku, přestěhují se záhy do expozice k velkým želvám.
 

Sojkovec vlnohřbetý, foto © Archiv Zoo Praha


Pětiletý hroší samec Fanda najde nový domov ve francouzské zoologické zahradě La Palmyre. Autor Petr Hamerník, Zoo Praha

Syn slavného hrocha Slávka odjel dnes ráno do zoo La Palmyre na západním pobřeží Francie. Více než tunový hroch by měl do svého nového domova dorazit zítra krátce po půlnoci.

Oba páry umístěné v klidu chovatelského zázemí se zatím vzorně starají o svá mláďata. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Celkem z osmi mláďat kriticky ohroženého bažanta Edwardsova se nyní těší chovatelé v Zoo Praha. Od roku 2000 není doklad o výskytu tohoto vzácného ptáka ve volné přírodě a jeho odchov v lidské péči je tedy zřejmě jeho jedinou...
Přihlášení k newsletteru