První sojkovci v Evropě

Novinky u zvířat

15. 04. 2011


Informace k 13. dubnu 2011

 • Vylíhl se nám lori horský a poprvé v Evropě 2 sojkovci vlnkohřbetí. Další dvě vejce jsou v líhni a jako náhradní rodiče by mohl zafungovat pár blízce příbuzných a zkušených sojkovců lesních.
 • Vejce máme nově u kolpíků růžových a čápů simbilů v Ptačích mokřadech, luňáka červeného ve velké voliéře dravců a tkalčíka bělohlavého v pavilonu Sečuán.
 • Narodil se lemur běločelý. Chovný pár žije v zázemí, kde také v klidu samice odchovává mládě. Samce tohoto druhu najdete v samčí skupině na ostrově lemurů poblíž hlavního vchodu.
 • Vylíhli se 3 chameleoni obrovští. Zatím jsou v zázemí, ale pokud bude vše v pořádku, přestěhují se záhy do expozice k velkým želvám.
 

Sojkovec vlnohřbetý, foto © Archiv Zoo Praha


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní