Ptačí mláďata oznamují...

Novinky u zvířat

08. 04. 2011


... "Jaro je v plném proudu"!

Mládě krkavce velkého, foto (c) Tomáš AdamecMládě krkavce velkého, foto (c) Tomáš AdamecJaro je tady, potvrzují zvířata! Nejlépe je to vidět v ptačích voliérách.

V zoo se nedávno vylíhlo mj. šest mláďat krkavce velkého, jejichž skořápky praskají až tehdy, kdy je přívětivé jarní počasí. Je to neselhávající předpověď, prověřená generacemi. :-) Také v hnízdě puštíka bělavého máme tři přírůstky. Zdárně roste i kakadu bílý a orlosup bradatý, který k adoptivním rodičům přicestoval až z Ostravy.

 

 

7. dubna 2011

Ptačí mláďata oznamují...


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní