Ptačí mláďata oznamují...

Novinky u zvířat

08. 04. 2011


... "Jaro je v plném proudu"!

Mládě krkavce velkého, foto (c) Tomáš AdamecMládě krkavce velkého, foto (c) Tomáš AdamecJaro je tady, potvrzují zvířata! Nejlépe je to vidět v ptačích voliérách.

V zoo se nedávno vylíhlo mj. šest mláďat krkavce velkého, jejichž skořápky praskají až tehdy, kdy je přívětivé jarní počasí. Je to neselhávající předpověď, prověřená generacemi. :-) Také v hnízdě puštíka bělavého máme tři přírůstky. Zdárně roste i kakadu bílý a orlosup bradatý, který k adoptivním rodičům přicestoval až z Ostravy.

 

 

7. dubna 2011

Ptačí mláďata oznamují...


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní