Úspěšný odchov mláďat orla východního

Novinky u zvířat

31. 03. 2011


Středa 30. března 2011

Mladší mládě ze dvou orlů východních v hnízdě. Foto: Tomáš AdamecMladší mládě ze dvou orlů východních v hnízdě. Foto: Tomáš AdamecV pražské zoo v současné době probíhá hnízdění orla východního. Ve volné přírodě jeho populace vlivem znečištění a nevratných změn klesá. V hnízdě navíc mnohdy přežívá jen to z mláďat, které se vylíhne dříve. Zoo Praha se ale může pochlubit úspěšnýmm odchovem dvou mláďat, která zdárně rostou!

Protože by obě mláďata měla společně v jednom hnízdě menší šanci na přežití, podkládají chovatelé pod orlí rodiče na hnízdě střídavě vždy pouze jedno mládě a druhé vyživují sami - viz fotografie níže.

Úspěšný odchov mláďat orla východního


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní