Úspěšný odchov mláďat orla východního

Novinky u zvířat

31. 03. 2011


Středa 30. března 2011

Mladší mládě ze dvou orlů východních v hnízdě. Foto: Tomáš AdamecMladší mládě ze dvou orlů východních v hnízdě. Foto: Tomáš AdamecV pražské zoo v současné době probíhá hnízdění orla východního. Ve volné přírodě jeho populace vlivem znečištění a nevratných změn klesá. V hnízdě navíc mnohdy přežívá jen to z mláďat, které se vylíhne dříve. Zoo Praha se ale může pochlubit úspěšnýmm odchovem dvou mláďat, která zdárně rostou!

Protože by obě mláďata měla společně v jednom hnízdě menší šanci na přežití, podkládají chovatelé pod orlí rodiče na hnízdě střídavě vždy pouze jedno mládě a druhé vyživují sami - viz fotografie níže.

Úspěšný odchov mláďat orla východního


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní