Přijďte se podívat na koťata jaguarundi!

Novinky u zvířat

28. 03. 2011


Pátek 25. března 2011

Foto (c) Tomáš AdamecFoto (c) Tomáš AdamecV noci z pátku 11. na sobotu 12. února se narodila naší jaguarundí samici Amálce dvě mláďata. Po pěti týdnech jim konečně jejich máma dovoluje opustit porodní boudu a poznávat taje expozice v Pavilonu kočkovitých šele.

Jaguarundi je šelma z Jižní a Střední Ameriky příbuzná pumě. Podobá se kočce domácí, ale ve srovnání s ní má kratší silnější končetiny, dlouhý ocas a kratší uši. Celkové proporce těla jí vysloužily anglické pojmenování „otter cat“ neboli vydří kočka, nebo také „weasel cat“, kočka-lasice.

 

Amálka nám svá koťátka před pár týdny ukázala. Videozáznam najdete zde.


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní