Přijďte se podívat na koťata jaguarundi!

Novinky u zvířat

28. 03. 2011


Pátek 25. března 2011

Foto (c) Tomáš AdamecFoto (c) Tomáš AdamecV noci z pátku 11. na sobotu 12. února se narodila naší jaguarundí samici Amálce dvě mláďata. Po pěti týdnech jim konečně jejich máma dovoluje opustit porodní boudu a poznávat taje expozice v Pavilonu kočkovitých šele.

Jaguarundi je šelma z Jižní a Střední Ameriky příbuzná pumě. Podobá se kočce domácí, ale ve srovnání s ní má kratší silnější končetiny, dlouhý ocas a kratší uši. Celkové proporce těla jí vysloužily anglické pojmenování „otter cat“ neboli vydří kočka, nebo také „weasel cat“, kočka-lasice.

 

Amálka nám svá koťátka před pár týdny ukázala. Videozáznam najdete zde.


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní