Tygr Mauglis nás opustil

Novinky u zvířat

15. 03. 2011


Informace k 11. březnu 2011

 • Ve čtvrtek 3. března byl uspán samec tygra ussurijského Mauglis. Bylo mu již 18 let! Tygři se v přírodě běžně dožívají 8 až 15 let, samice většinou žijí delší dobu než samci. V lidské péči je jejich život delší, nicméně 18letý samec patří spíše k výjimkám.
 • Hnízdí již třetí pár kolpíků bílých ve voliéře Dunajská delta. Ptáci si již tradičně budují hnízda na stromě, který je velmi blízko návštěvnické vyhlídky, a tak můžete sami sledovat, jak hnízdění pokročilo. Zajímavé je, že kolpíci dokážou úspěšně vyhnízdit i za chladného jara - loni dokonce zapadli sněhem, a přece rodiče zvládli vejce dostatečně zahřát.
 • Mládě velblouda, narozené v neděli 27. února se má k světu, zdárně prospívá.
 • V Africkém domě je od úterý 8. března v expozici s hrabáči a štětkouny toko rudozobý. Ze začátku bude část pohledového skla zakryta maskovací sítí, aby si ptáci zvykli na prostor. Toko je příbuzný zoborožců, zdržuje se hlavně na stromech a hnízdí ve stromových dutinách.
 • Žluny větší v pavilonu Sečuán vytesaly do stromu dutinu, do které pak snesly 2 vejce, na kterých sedí.
 • Vylíhl se holub černotemenný a 2 hrdličky čínské.

 

      

             Žluna větší, foto © Archiv Zoo Praha                                     Mládě velblouda, foto © Tomáš Adamec


Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...

V Zoo Praha se vylíhlo šest mláďat varanovce bornejského – nejtajemnějšího plaza světa. Foto: Petr Velenský, Zoo Praha.

V prvním říjnovém týdnu se v Zoo Praha vylíhlo hned šest mláďat varanovce bornejského. Jako první zoo na světě se tohoto mimořádně vzácného endemického plaza podařilo rozmnožit až v roce 2014 japonské iZoo....
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní