Sloni dostali novoroční nadílku

Novinky u zvířat

06. 01. 2011


Další je čeká tento čtvrtek a pátek

Větve z největšího vánočního stromu v Praze spořádaly Gulab a Shanti 

Foto (c) Tomáš AdamecSloni v pražské zoo si včera, ve středu 5. ledna 2011, pochutnali na větvích z vánočního stromu, který do té doby stál na Staroměstském náměstí v Praze. Samice Gulab a Shanti si jehličnaté větve donesly do venkovního výběhu a před zraky návštěvníků spořádaly. 

„Slon dokáže sníst stromek úplně beze zbytků, sežvýkat kmen pro něj není problém. Naše sloní dámy si dnes ale nejvíce pochutnaly na samotném jehličí,“ popsala situaci Jana Ptačinská Jirátová, tisková mluvčí Zoo Praha. Sloni v pražské zoo dostávají běžně větve listnatých stromů, jehličnany jsou pro ně zpestřením jídelníčku.
 
Slonice využily stromky i ke hraní – větve čile zvedaly do výšky či přenášely z místa na místo. Přitom návštěvníkům dokazovaly, jaké cviky mají naučené – veselé vrtěly hlavou, klekaly na kolena či zvedaly nohy do výšky.
 
Krmení jehličnany bude v pražské zoo probíhat ještě i zítra a pozítří, tj. ve čtvrtek 6. a v pátek 7. ledna vždy ve 13 hodin ve venkovním výběhu Pavilonu velkých savců. Všichni jste srdečně zváni!

Sloni dostali novoroční nadílku


Mládě supa hnědého v pěti dnech života. Foto Zoo Zlín

Vzácná mláďata dvou druhů supů, tři zoologické zahrady a jeden společný cíl. Přesně takto by se dala popsat spolupráce Zoo Praha, Zoo Zlín a Zoo Ostrava při odchovu mláďat supa hnědého a supa mrchožravého. Právě díky...

Mládě se narodilo 5. června – ve stejný den jako jeho babička, známá samice Abeba. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Saje, spí a sílí. Po dlouhých sedmi letech vyrůstá v Zoo Praha mládě lachtana jihoafrického. Malého samečka porodila samice Daisy 5. června. Ačkoli o svého prvního potomka začala bezprostředně pečovat, neměla pro něj zpočátku...




Přihlášení k newsletteru