Sloni dostali novoroční nadílku

Novinky u zvířat

06. 01. 2011


Další je čeká tento čtvrtek a pátek

Větve z největšího vánočního stromu v Praze spořádaly Gulab a Shanti 

Foto (c) Tomáš AdamecFoto (c) Tomáš AdamecSloni v pražské zoo si včera, ve středu 5. ledna 2011, pochutnali na větvích z vánočního stromu, který do té doby stál na Staroměstském náměstí v Praze. Samice Gulab a Shanti si jehličnaté větve donesly do venkovního výběhu a před zraky návštěvníků spořádaly. 

„Slon dokáže sníst stromek úplně beze zbytků, sežvýkat kmen pro něj není problém. Naše sloní dámy si dnes ale nejvíce pochutnaly na samotném jehličí,“ popsala situaci Jana Ptačinská Jirátová, tisková mluvčí Zoo Praha. Sloni v pražské zoo dostávají běžně větve listnatých stromů, jehličnany jsou pro ně zpestřením jídelníčku.
 
Slonice využily stromky i ke hraní – větve čile zvedaly do výšky či přenášely z místa na místo. Přitom návštěvníkům dokazovaly, jaké cviky mají naučené – veselé vrtěly hlavou, klekaly na kolena či zvedaly nohy do výšky.
 
Krmení jehličnany bude v pražské zoo probíhat ještě i zítra a pozítří, tj. ve čtvrtek 6. a v pátek 7. ledna vždy ve 13 hodin ve venkovním výběhu Pavilonu velkých savců. Všichni jste srdečně zváni!

Sloni dostali novoroční nadílku


V expozici gueréz pláštíkových mohou návštěvníci Zoo Praha obdivovat další mládě. Benjamínek skupiny se narodil v pondělí ráno, jeho rodiči jsou Lucie a Katanga. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

V expozici gueréz pláštíkových mohou návštěvníci Zoo Praha obdivovat další mládě. Benjamínek skupiny se narodil v pondělí ráno, jeho rodiči jsou Lucie a Katanga a podle chovatelů si zatím vede dobře.

Po roce trpělivého odchovu Zoo Praha představuje vzácné dlouhokrčky rotiské. Návštěvníci je mohou obdivovat v prvním velkém akváriu ve vstupním rondelu Indonéské džungle. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Po roce trpělivého odchovu Zoo Praha představuje vzácné dlouhokrčky rotiské. Návštěvníci je mohou obdivovat v prvním velkém akváriu ve vstupním rondelu Indonéské džungle. Tyto zajímavé sladkovodní želvy obývají pouze nevelký...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní