Moja a její 6. narozeniny

Novinky u zvířat

13. 12. 2010


Oslava proběhla za přítomnosti mnoha návštěvníků

Moja. Foto: Martin SmrčekMoja. Foto: Martin SmrčekV neděli 12. prosince oslavila Moja, první gorila narozená v České Republice, již šesté narozeniny. I přes chladné počasí jí přišly popřát stovky návštěvníků. Ke gratulantům se přidala i herečka Andrea Kerestešová. Moja dostala dárkový koš, plný ovocných a zeleninových dobrot. Ty udělaly velkou radost nejen jí, ale i ostatním členům Mojiny rodiny.

Kromě oslavenkyně mohli návštěvníci podpořit také Mojiny vzdálené příbuzné – gorily nížinné žijící ve střední Africe. Každý, kdo do zoo přinesl dva staré mobily, se mohl zapojit do soutěže o exkluzivní návštěvu zákulisí gorilího pavilonu. Za každý mobil vybraný v Zoo Praha vyplatí recyklační společnost REMA Systém částku 10 Kč. Tu věnuje pražská zoo na ochranu ohrožených goril ve volné přírodě.

Pomáhejte i Vy! Více informací o ochraně goril najdete na www.pomahamegorilam.cz.

Více o pražských gorilách se dozvíte zde, videozáznam z narozenin pak najdete zde.


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní