Moja a její 6. narozeniny

Novinky u zvířat

13. 12. 2010


Oslava proběhla za přítomnosti mnoha návštěvníků

Moja. Foto: Martin SmrčekMoja. Foto: Martin SmrčekV neděli 12. prosince oslavila Moja, první gorila narozená v České Republice, již šesté narozeniny. I přes chladné počasí jí přišly popřát stovky návštěvníků. Ke gratulantům se přidala i herečka Andrea Kerestešová. Moja dostala dárkový koš, plný ovocných a zeleninových dobrot. Ty udělaly velkou radost nejen jí, ale i ostatním členům Mojiny rodiny.

Kromě oslavenkyně mohli návštěvníci podpořit také Mojiny vzdálené příbuzné – gorily nížinné žijící ve střední Africe. Každý, kdo do zoo přinesl dva staré mobily, se mohl zapojit do soutěže o exkluzivní návštěvu zákulisí gorilího pavilonu. Za každý mobil vybraný v Zoo Praha vyplatí recyklační společnost REMA Systém částku 10 Kč. Tu věnuje pražská zoo na ochranu ohrožených goril ve volné přírodě.

Pomáhejte i Vy! Více informací o ochraně goril najdete na www.pomahamegorilam.cz.

Více o pražských gorilách se dozvíte zde, videozáznam z narozenin pak najdete zde.


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní