Vylíhl se tučňák Humboldtův

Novinky u zvířat

09. 11. 2010


V sobotu 30. října 2010

Letošní první mládě tučňáka Humboldtova se vylíhlo 30. října 2010. Zprvu bylo uměle přikrmováno, vlastní rodiče ho téměř nekrmili. Přistoupili jsme proto k podložení mláděte pod jiný pěstounský pár, který zatím seděl na podkladku. A jak se ukázalo, bylo to dobré rozhodnutí!

Pěstouni se o mládě starají vzorně. Krmí ho v hnízdě a mládě den ode dne přibírá na váze. Po prvním týdnu života vážilo 270 gramů.

Hnízdo začne malý tučňák opouštět zhruba po dvou měsících života. Poté bude poprvé k vidění ve venkovním bazénu.  

Tučňák Humboldtův – mládě, foto © Antonín Vaidl

Videozáznam z kontroly mláděte tučňáka si můžete prohlédnout zde.


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní