Novinky u hrabáčů, komby ušaté a v ptačí říši

Novinky u zvířat

07. 11. 2010


Informace k 4. říjnu 2010

 • Kvída a Pieta získaly partnera - v pavilonu Africký dům v expozici hrabáčů kapských je nový samec. Jsou mu 2 roky a váží 50 kg. Zatím si bez problémů na obě samice zvyká. Videozáznam ze seznamování najdete zde.
 • Komby ušaté mají 2 mláďata.
 • V hnízdě toků žlutozobých jsou 3 mláďata. Samice opustila dutinu a pečuje se samcem o mláďata zvenku. Toko je menší zoborožec dožívající se 15 let věku. Žije v párech či menších skupinách. Nejvíce aktivuje ráno či v pozdním odpoledni. Pohlavně dospívá v jednom roce, hnízdí v dutinách stromů a snáší 2-4 vajíčka.  
 • Hnízdo opustil první tkalčík bělohlavý odchovaný v Zoo Praha.
 • Zazimovali jsme amazoňany modrobradé a nesyty.
 • Vylíhli se první teju červenaví.

 

            

          Komba ušatá, foto © Archiv Zoo Praha            Toko žlutozobý, foto © Archiv Zoo Praha

Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní