Aranka opět získala apetit

Novinky u zvířat

12. 10. 2010


Informace z 8. října 2010

 • Aranka, zraněná samice varana komodského, se už zotavila a při posledním krmení dokázala spolknout celou zadní nohu kozlíka kozy anglonubijské, která je dost dlouhá.  Z tlamy jí koukalo kopýtko, ale již druhý den natrávila dostatečný kus, aby mohla tlamu bez problémů zavřít. Více infomrací se dozvíte na facebooku Komodští draci.
 • Mekong, samec slona indického, dělá pokroky ve výcviku, bude se cvičit na odběr krve z ucha. O cvičení slonů se více dozvíte v rubrice Zvířata se učí.

Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní