Mládě karakala je kluk!

Novinky u zvířat

04. 10. 2010


Informace ze čtvrtka 30. září 2010

 • Karakal, který se narodil na konci července, je samec! Po dvou měsících života váží již 2 kg. Výběh v Pavilonu kočkovitých šelem sdílí se svou mámou, samicí Karkulkou.

 

Karakal, foto (c) Tomáš Adamec

 • Vylíhl se turako bělobřichý – pták řádku kukačky. Pochází z rovníkové Afriky a živí se plody a květy. Samec od samice se odlišuje pouze barvou zobáku.
 • Vylíhly se 2 kajmanky supí – poprvé po 50 letech chovu v zoo! Podrobnosti o líhnutí a chovu kajmanek supích najdete v článku Rekordmanka kajmanka supí.

Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní