Úspěšná sezona u loskutáků

Novinky u zvířat

30. 09. 2010


Informace z pondělí 27. září 2010

 • Vylíhla se 3 mláďata loskutáků posvátných – je to již třetí letošní hnízdění tohoto páru, mají tedy 8 mláďat. Samice snáší do hnízda ve stromové dutině 2-3 namodralá vejce s hnědými tečkami, na kterých sedí 14 dní.
 • Narodil se nám už stý jelen lyrorohý!
 • Vylíhly se 2 želvy anámské a 1 mabuja perleťová. Mabuje jsou často chovaní scinkové (ještěři o velikosti 20 - 30 cm), o nichž však je známo relativně málo. Obvykle jsou velmi plaší.
 • Vylíhla se 4 mláďata husovce a jedno mládě loríčka rudobradého - rodiče se o něj dobře starají.
 • Mláďata majny žlutolící prospívají, budou okroužkována.
 • Ve čtvrtek 23. září se vylíhl další holub podkovní - 5. mládě. 3 mláďata již vylétla z hnízda, 4. je těsně před vylétnutím.

 

                

Loskuták posvátný,foto (c) Archiv Zoo Praha               Mládě jelena lyrorohého, foto (c) Eliška Jílková

Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní