Nejen vydrám se daří

Novinky u zvířat

17. 08. 2010


Informace z pondělí 16. srpna 2010

 • Narodilo se 5 vyder malých.
 • V pořádku je i malý outloň váhavý, narozený 11. srpna. Samice ho pravidelně odkládá zavěšeného hlavou dolů, na noc si ho ale bere k sobě – společně pak usínají v budce.
 • Poprvé jsme si prohlédli mládě klokana Bennettova, který se narodil v dubnu! Ještě se drží v mámině kapse, veterinární kontrola ale ukázala, že je to samec.
 • Do naší zoo přijel lev indický jménem Parys. Doufáme, že bude úspěšný v reprodukčním snažení. 
 • Vylíhlo se letos již 12 leguánů kubánských, mezi nimi i stý jubilejní leguán tohoto druhu v historii Zoo Praha.
 • Na svět přišly i 4 agamy osadní.

 

Vydra malá. Foto © Jiří Trojánek

 


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní