Pavilon goril je volně přístupný

Novinky u zvířat

04. 05. 2010


Od středy 5. května 2010

Prohlédněte si třetí gorilí mládě samice Kijivu, aniž byste byli časově omezeni! Od 5. května rušíme regulovaný provoz v pavilonu goril.
 
Gorilí rodina v pražské zoo se bez problémů vypořádala s náporem návštěvníků, kteří byli po skupinkách a na omezený čas vpouštěni do pavilonu goril. Rozhodli jsme se proto od středy 5. května zpřístupnit prostory pavilonu bez jakýchkoliv omezení.
 
Návštěvníci mohou navštívit Zoo Praha od 9 do 18 hodin. Gorily budou vypouštěny do expozice po 10. hodině a s výjimkou pauzy na svačinu kolem 14. - 15. hodiny budou k vidění v pavilonu goril po celý den. Pokud to počasí dovolí, ošetřovatelé jim budou pravidelně otevírat i průchod do venkovního výběhu.
 
 

Kijivu s mládětem (c) Jiří Trojánek


Maxim je ve svých 28 letech dospělým slonem. Kly se pyšní v případě slonů indických pouze samci. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Na trase mezi Prahou a Ostravou včera v obou směrech putovali sloni. Několikatunové samce slonů indických si mezi sebou vyměnily tamní zoologické zahrady. Ze slezské metropole do hlavního města přicestoval 28letý Maxim, naopak z...

Finální prohlídka orlosupa bradatého ze Zoo Praha před jeho umístěním na umělé hnízdo ve volné přírodě Španělska. Foto Vulture Conservation Foundation

Mládě orlosupa bradatého, které se v Zoo Praha vylíhlo letos v březnu, bylo vypuštěno do volné přírody. Mladá samice bude brzy kroužit nad pohořím Sierra Nevada ve španělské Andalusii. Tamní kolegové z nadace na ochranu supů...




Přihlášení k newsletteru