Hledáme jméno pro gorilí mládě

Novinky u zvířat

30. 04. 2010


Návrhy můžete posílat do středy 5. května 2010!

Ihned po narození gorilího mláděte v pražské zoo se všichni začali ptát, jak se bude jmenovat.
 
„Doposud jsme mláďata pojmenovávali svahilskými číslovkami,“ konstatuje Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha. „Podle této tradice by mládě mělo dostat jméno Nne, a proto jsme se rozhodli oslovit veřejnost, aby nám navrhla alternativy.“
 
Návrhy lze posílat do středy 5. května na emailovou adresu marek.burza@idnes.cz.
 
Pohlaví mláděte zatím není potvrzené. „Na základě fotografií se řada lidí, včetně našich kolegů, domnívá, že jde o samečka. Ale chceme provést i testy DNA," uzavírá Miroslav Bobek.
 

Po včerejším znovu zpřístupnění pavilonu si přišly mládě na vlastní oči prohlédnout tisíce návštěvníků. Gorily poprvé od porodu dostaly možnost podívat se do venkovního výběhu. Přestože se s náporem návštěvníků vyrovnaly bez problémů, regulovaný vstup do pavilonu potrvá ještě minimálně několik dní.

 

Kijivu s mládětem (c) Jiří Trojánek, Zoo Praha


Maxim je ve svých 28 letech dospělým slonem. Kly se pyšní v případě slonů indických pouze samci. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Na trase mezi Prahou a Ostravou včera v obou směrech putovali sloni. Několikatunové samce slonů indických si mezi sebou vyměnily tamní zoologické zahrady. Ze slezské metropole do hlavního města přicestoval 28letý Maxim, naopak z...

Finální prohlídka orlosupa bradatého ze Zoo Praha před jeho umístěním na umělé hnízdo ve volné přírodě Španělska. Foto Vulture Conservation Foundation

Mládě orlosupa bradatého, které se v Zoo Praha vylíhlo letos v březnu, bylo vypuštěno do volné přírody. Mladá samice bude brzy kroužit nad pohořím Sierra Nevada ve španělské Andalusii. Tamní kolegové z nadace na ochranu supů...




Přihlášení k newsletteru