Přírůstky a novinky o nich

Novinky u zvířat

05. 08. 2009


Informace z 5. srpna 2009

  • Mladí čápi černí už se rozletěli po zoo, ale vrací se k rodičům na krmení. Mláďata necháváme každoročně odletět, posilují divokou populaci.
  • Okroužkovali jsme mládě bukáčka malého – jde o první odchov v ČR!
  • Na rybník k čápům přibyli 4 odchovaní poláci malí.
  • V Indonéské džungli se narodily vydry malé.
  • V anglickém Howletts se narodila mláďata hyena čabrakových -  rodičovský pár pochází z Prahy – odešli jako výměna za levharty obláčkové. Samec je u nás narozený Mates a samice k nám dovezená. Pokud se mláďata odchovají, bude to první evropský odchov po 9 letech. Pokud bude ve vrhu samice, přijde přednostně k nám.
  • Hlášení z mongolského Tachin Talu, kde se účasníme reintrodukce koní Převalského: Letos se tam narodilo 26 hříbat a populace čítá přes 150 zvířat. Na koňské konferenci v Pekingu bylo dohodnuto, že do skupiny přijdou 4 nepříbuzní hřebci z čínského programu.

Na čenichu malé orlicie bornejské je dobře patrný tzv. vaječný zub, který slouží k proražení silné vaječné skořápky. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

V Zoo Praha se vylíhla mláďata kriticky ohrožené orlicie bornejské. Díky nové inkubační technice nemuseli chovatelé malé želvy vykutávat z vajec. Tito sladkovodní obři mají totiž mimořádně tvrdou skořápku. Spolu s...

Samice luskouna krátkoocasého Run Hou Tang se zapsala do historie pražské zoologické zahrady jako výjimečné zvíře. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Dnes krátce před polednem uhynula samice luskouna krátkoocasého Run Hou Tang. Její zdravotní problémy začali chovatelé pozorovat na konci září. Projevily se zejména nechutenstvím, tedy nezájmem o nabízenou potravu. 




Přihlášení k newsletteru