První dny ledního medvěda Toma u nás

Novinky u zvířat

16. 02. 2009


Opatření chovatelů ke karanténě

První dny ledního medvěda Toma, který byl z Brna do Prahy dopraven v sobotu 14. 2. odpoledne bez jakýchkoli problémů, byly ve znamení značné Tomovy nervozity z izolace, kvůli níž se v rámci karantény ocitl v zázemí expozice ledních medvědů.

Proto se chovatelé společně s veterinářem v pondělí 16. 2. ráno rozhodli umožnit Tomovi trávit karanténu i ve venkovní expozici. Znamenalo to přesunout Boru do zázemí a výběh důkladně vyčistit.
Bora je zkušené zvíře a dobu v zázemí stráví mnohem klidněji, nežli je tomu u 14-měsíčního mláděte, které bylo doposud zvyklé na venkovní prostředí a na návštěvnický ruch.

Je to zároveň dobrá zpráva i pro návštěvníky – v sobotu jsme uvedli, že bude Tom k vidění nejdříve za 7 až 10 dní, nyní je to tedy tak, že už v pondělí 16. 2. odpoledne bude opět Tom venku, jak byl zatím zvyklý.

Pro zapojení Toma do společné expozice s Bertou platí dříve uvedená informace – nejdříve se tak stane za týden.

Tom (foto Zoo Brno)
Tom (foto Zoo Brno)


Maxim je ve svých 28 letech dospělým slonem. Kly se pyšní v případě slonů indických pouze samci. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Na trase mezi Prahou a Ostravou včera v obou směrech putovali sloni. Několikatunové samce slonů indických si mezi sebou vyměnily tamní zoologické zahrady. Ze slezské metropole do hlavního města přicestoval 28letý Maxim, naopak z...

Finální prohlídka orlosupa bradatého ze Zoo Praha před jeho umístěním na umělé hnízdo ve volné přírodě Španělska. Foto Vulture Conservation Foundation

Mládě orlosupa bradatého, které se v Zoo Praha vylíhlo letos v březnu, bylo vypuštěno do volné přírody. Mladá samice bude brzy kroužit nad pohořím Sierra Nevada ve španělské Andalusii. Tamní kolegové z nadace na ochranu supů...




Přihlášení k newsletteru