Tom už je venku

Novinky u zvířat

16. 02. 2009


Speciální karanténní výběh pro ledního medvěda

V pondělí 16. 2. v 15.00 se lední medvěd Tom dočkal - dostal se ven. Po celou neděli i během pondělí byl totiž uvnitř v zázemí značně nervózní, rytmicky bušil do dvěří a vůbec se mu tam nelíbilo.

Proto jsme se rozhodli pro rychlé řešení - chovatelé během pondělního rána a dopoledne přemístili samici Boru dovnitř a vyčistili důkladně venkovní výběh, který bude dočasně sloužit jako speciální karanténní prostor.

Tom to ocenil,  nejdříve velmi obezřetně obešel celý výběh a pak se spokojeně ráchal ve vodním příkopu k radosti návštěvníků i médií, která přišla medvěda natočit a vyfotografovat. Vypadá to, že brněnští kolegové měli pravdu: Tom je velmi klidné zvíře a zároveň má rád čilý návštěvnický ruch.

Tom už je venku


Maxim je ve svých 28 letech dospělým slonem. Kly se pyšní v případě slonů indických pouze samci. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Na trase mezi Prahou a Ostravou včera v obou směrech putovali sloni. Několikatunové samce slonů indických si mezi sebou vyměnily tamní zoologické zahrady. Ze slezské metropole do hlavního města přicestoval 28letý Maxim, naopak z...

Finální prohlídka orlosupa bradatého ze Zoo Praha před jeho umístěním na umělé hnízdo ve volné přírodě Španělska. Foto Vulture Conservation Foundation

Mládě orlosupa bradatého, které se v Zoo Praha vylíhlo letos v březnu, bylo vypuštěno do volné přírody. Mladá samice bude brzy kroužit nad pohořím Sierra Nevada ve španělské Andalusii. Tamní kolegové z nadace na ochranu supů...




Přihlášení k newsletteru