Slávek a Maruška poprvé venku 29.5.2003

Novinky u zvířat

03. 02. 2004


Ve čtvrtek, 29. května 2003, došlo k významné premiéře v životě našich hrochů. Poprvé šli společně do výběhu s velkým bazénem. Čekala tu na ně čerstvá tráva a průzračně čistá voda. Slávek pochopil okamžitě, co se po něm chce, a nadšeně se hrnul ven. Slastně se ponořil do vody, když najednou zjistil, že s ním není jeho partnerka Maruška. Po počátečním poš'tuchování v zimě se konečně skamarádili a najednou ho zradila! Slávek se ji tedy vydal hledat a zjistil, že se Marušce ven prostě nechce. Není divu, vždyť dosud nic takového jako cestu z teplé ubikace do sluncem zalitého výběhu nepoznala. Slávek se tedy rozhodnul, že požene ostýchavou hrošici před sebou. Jenže té se to nelíbilo, najednou se otočila a byla nucena couvat. Když už stála zadníma téměř na krajíčku a hrozilo, že spadne, osopila se na Slávka a snažila se dostat zpět. Tím mu ovšem účinně bránila v další cestě do vody.

Nebudu vás napínat, nakonec se přece jen do vody dostali. Pravda, neobešlo se to bez hrozivě otevřených tlam a dokonce nějakého toho lehkého šrámu, ale pak se situace přece jen uklidnila. Za hodinu po dobrodružném začátku dne už se oba, Slávek i Maruška, svorně cpali šťavnatou trávou. Spokojený Slávek si pak šel podle svého starého zvyku lehnout na sluníčko, zatímco Maruška trochu nejistě pokukovala za zdí po lidech okolo a zřejmě přemýšlela, jestli na ni nechystají zase nějakou neplechu.

Slávek a Maruška poprvé venku 29.5.2003


Starší mládě samice Lilly už si zvědavě prohlíží své okolí a občas se snaží podle slov chovatelů i hmatem zkoumat předměty v expozici. Foto: Oliver Le Que, Zoo Praha

V expozičním celku Vodní svět a opičí ostrovy mohou v těchto dnech návštěvníci pozorovat nedávno narozená mláďata kotulů veverovitých. Kotulí skupina v Zoo Praha tak nyní čítá již patnáct členů.

Samec Pat se v Zoo Praha stal otcem čtyř mláďat: samečků Akima a Flina a také dvojčat, která přišla na svět letos. Foto: Oliver Le Que, Zoo Praha

Dnes dopoledne uhynul v Zoo Praha samec pandy červené Pat. Bylo mu 14 let a tři měsíce.
Přihlášení k newsletteru