Dny dětských sponzorů

Novinky u zvířat

21. 02. 2004


Od 24. 2. do 26. 2. probíhají v zoo dny dětských sponzorů

Školy a dětské organizace, které v uplynulém roce přispěly na zoologickou zahradu, byly pozvány v uvedených dnech do zoo, abychom jim vyjádřili poděkování.

Po úvodním setkání v Africkém domě se mohou děti účastnit her v terénu. V horní části zahrady v blízkosti  Afrického domu si mohou děti zahrát na tuleně a medvědy, na lišky a lumíky, na soby, na klokany, na ptáčky snášející vajíčka, na tučňáky, kteří přenášejí vejce, na vlky s dobrým čichem, na motýlky přistávající na kytičce nebo se malí návštěvníci mohou  zúčastnit drobných sportovních soutěží, jako je hod kroužky na cíl, hod na koš, skákání přes švihadla. Větší návštěvníky  pravděpodobně zaujmou více naše informační stánky Co o zvířatech nevíte.

Odměny budou sladké, tedy bonbony a lízátka.

 


Pro slony jsou větve spíše zpestřením než krmivem. Největší radost z větví měla sloní samička Lakuna. Foto Tereza Mrhálková, Zoo Praha

Bizoni, zubři, urzoni a sloni dnes v pražské zoo zažili druhé Vánoce. Dostali totiž již tradičně větve z jednadvacet metrů vysokého smrku, který na Staroměstském náměstí dokresloval od začátku prosince vánoční atmosféru.

Mládě želvy tuniské, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Želva tuniská neboli želva žlutohnědá tuniská je severoafrický poddruh želvy žlutohnědé. Je zařazena v nejpřísnější kategorii ochrany CITES A.
Přihlášení k newsletteru