Otevření pavilonu Afrika zblízka

Novinky u zvířat

21. 02. 2004


V sobotu 21. února jsme slavnostně otevřeli pavilon Afrika zblízka po 14 dnech zkušebního provozu.

Ve znamení krásného slunného dne se návštěvníci zoo zúčastnili slavnostního otevření pavilonu Afrika zblízka. Již od 10.45 je vítala před pavilonem nefalšovaná africká hudba. V 11.00 hodin přívital ředitel zoo dr. Petr Fejk návštěvníky i hosty dne - primátora hl. m. Prahy MUDr. Pavla Béma, pana Jana Štrofa, ředitele finančního výboru ZHMP, Karla Lopraise, vícenásobného vítěze rally Paříž-Dakar a Ondřeje Hejmu, zpěváka a publicistu.

Po krátkém rozhovoru hosté společně přestřihli vstupní pásky a poprvé vstoupili do pavilonu, kde je přivítali medojedi, fenkové, damani, komby i další jeho obyvatelé. Pak už se pavilon otevřel pro nedočkavé návštěvníky, kterých přišlo v tento den do zoo více než 6000.

Pro hosty byla připravena i prohlídka pavilonu Indonéské džungle a navštívili i pavilon Sečuán před jeho dokončením a blízký pavilon goril.

Další fotografie najdete v sekci reportáže.

Přípitek
Přípitek


Foto 1: Samice Duni, dcera naší slavné gorily Moji, přijede do Zoo Praha, kde dostane možnost mít vlastní mládě. Foto Lucía Gandarillas

Vše je dojednáno, schváleno a potvrzeno: trojici samic Kamba – Kijivu – Shinda a malého Ajabua doplní v novém pavilonu goril samec Kisumu a samička Duni. Je to dvojnásob dobrá zpráva: příchod Kisuma umožní mít ve skupině další...

Foto: Archiv Zoo Praha

Samec lachtana jihoafrického Meloun dnes došel na konec své cesty… V pokročilém věku 20 let byl vzhledem ke špatnému zdravotnímu stavu uspán veterinářem.
Přihlášení k newsletteru