Otevření pavilonu Afrika zblízka

Novinky u zvířat

21. 02. 2004


V sobotu 21. února jsme slavnostně otevřeli pavilon Afrika zblízka po 14 dnech zkušebního provozu.

Ve znamení krásného slunného dne se návštěvníci zoo zúčastnili slavnostního otevření pavilonu Afrika zblízka. Již od 10.45 je vítala před pavilonem nefalšovaná africká hudba. V 11.00 hodin přívital ředitel zoo dr. Petr Fejk návštěvníky i hosty dne - primátora hl. m. Prahy MUDr. Pavla Béma, pana Jana Štrofa, ředitele finančního výboru ZHMP, Karla Lopraise, vícenásobného vítěze rally Paříž-Dakar a Ondřeje Hejmu, zpěváka a publicistu.

Po krátkém rozhovoru hosté společně přestřihli vstupní pásky a poprvé vstoupili do pavilonu, kde je přivítali medojedi, fenkové, damani, komby i další jeho obyvatelé. Pak už se pavilon otevřel pro nedočkavé návštěvníky, kterých přišlo v tento den do zoo více než 6000.

Pro hosty byla připravena i prohlídka pavilonu Indonéské džungle a navštívili i pavilon Sečuán před jeho dokončením a blízký pavilon goril.

Další fotografie najdete v sekci reportáže.

PřípitekPřípitek
Přípitek


Hrabáči dostávají oblíbené moučné červy pro zpestření občas do tohoto míče. Na snímku oslavenec Draco. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha

Moc děkujeme všem, kdo nakupujete Stravenky pro zvířata! Hrabáčům kapským jste jich hodně objednali včera, v den 12. narozenin samce Draca – zvolili jste tedy ten...

Čerstvě napadaný sníh si užívají nejen děti, ale také mnohá zvířata v zoo. Takto například vypadala první letošní sněhová nadílka u pand červených, vlků eurasijských, koní Převalského a vyder severoamerických.
Přihlášení k newsletteru