Medvědi

Novinky u zvířat

19. 03. 2004


Baribalové se probouzejí a medvídě se má k světu.

Tři baribalové, kteří strávili zimu poklidným zimním spánkem, k němuž se uložili v říjnu, se začínají probouzet. Medvědi spí takzvaným nepravým zimním spánkem, při kterém jim neklesá teplota a ze kterého se mohou během teplé zimy několikrát probudit.

Mládě medvěda ledního se má čile k světu. Chovatelka ho přikrmuje krupicovou kaší. Medvídě nyní čeká několikeré očkování, aby pak mohlo jít bezpečně do výběhu.

Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní