Dracéna snesla vajíčka

Novinky u zvířat

09. 03. 2004


Jedna z dracén guayanských, které se vylíhly v naší zoo, snesla svá první vajíčka.

Dracény guayanské (dříve se jim říkalo teju krokodýlovitý) jsou jihoameričtí ještěři. V Evropě byly zaznamenány odchovy pouze v pražské zoo. Je to velký úspěch, který byl nyní korunován tím, že samička Dráča nakladla prvních 7 vajec v životě. Byl to pro ni zřejmě náročný výkon, protože v prvních hodinách po něm vypadala unavená, ale již během noci pookřála a důkladně se najedla. Dracény jsou labužníci, kteří se živí výhradně plži se skořápkami, jejichž zásobu jim na zimu připravujeme v podobě mražených hlemýžďů.Vajíčka jsou nyní v líhni a příštích 6 měsíců budeme s napětím čekat, zda se z nich úspěšně vylíhnou mláďata.
Dracéna guayanskáDracéna guayanská
Dracéna guayanská


Pro slony jsou větve spíše zpestřením než krmivem. Největší radost z větví měla sloní samička Lakuna. Foto Tereza Mrhálková, Zoo Praha

Bizoni, zubři, urzoni a sloni dnes v pražské zoo zažili druhé Vánoce. Dostali totiž již tradičně větve z jednadvacet metrů vysokého smrku, který na Staroměstském náměstí dokresloval od začátku prosince vánoční atmosféru.

Mládě želvy tuniské, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Želva tuniská neboli želva žlutohnědá tuniská je severoafrický poddruh želvy žlutohnědé. Je zařazena v nejpřísnější kategorii ochrany CITES A.
Přihlášení k newsletteru