Sabi

Novinky u zvířat

24. 03. 2004


Slonice Sabi odchází do Francie, přijďte se s ní v sobotu rozloučit.

Po usilovných snahách zajistit africké slonici Sabi společnost příslušníků vlastního druhu se konečně vše podařilo. Sabi odcestuje příští týden do francouzské soukromé zoo de la Fléche, kde už na ni čeká kamarádka ze Dvora Králové n. L.

Se Sabi se můžete rozloučit v sobotu. Vždy v 11.00, 13.00, 14.00 a 15.00 Vám chovatel prozradí přímo v expozici slonů zajímavosti z jejího života. aVe 12.00 dostane Sabi "na cestu" koš plný dobrot, který jí předají ředitel zoo dr. Petr Fejk a patron našich slonů herec Tomáš Topfer.

Nebudou chybět ani doprovodné akce v okolí pavilonu.

SabiSabi
Sabi


Pro slony jsou větve spíše zpestřením než krmivem. Největší radost z větví měla sloní samička Lakuna. Foto Tereza Mrhálková, Zoo Praha

Bizoni, zubři, urzoni a sloni dnes v pražské zoo zažili druhé Vánoce. Dostali totiž již tradičně větve z jednadvacet metrů vysokého smrku, který na Staroměstském náměstí dokresloval od začátku prosince vánoční atmosféru.

Mládě želvy tuniské, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Želva tuniská neboli želva žlutohnědá tuniská je severoafrický poddruh želvy žlutohnědé. Je zařazena v nejpřísnější kategorii ochrany CITES A.




Přihlášení k newsletteru