Kaleidoskop

Novinky u zvířat

20. 05. 2004


Chcete vědět, jak se má medvídě, co dělají lvi a další novinky? Čtěte dál.

Bertík, mládě medvěda ledního, je stále stejný uličník jako dřív. Dnes by se měl poprvé seznámit s vodou. Sláma z příkopu už zmizela a chovatelé do něj napustí trochu vody. Mládě dosud saje mateřské mléko a dostává kaši, ale raději má maso a ryby.

Dva lvi indičtí se už naučili procházet z vnitřní ubikace na dvorky a dnes půjdou poprvé do velkého výběhu. Jinak se jim daří dobře. Odřeniny na čelech, které si udělali při cestě, už mají zahojené a dobře žerou.

Vejce kasuára, na kterém samec trpělivě seděl, jsme přemístili do líhně a samci jsme dali podkladek. Vejce je živé a mládě se už ozývá pískáním. Pokud vše dobře dopadne, vrátí se vylíhlé mládě k svému otci, který už několik potomků odchoval.

Tučňáci se začínají stěhovat opět domů - nejprve do výběhu, během pár dní půjdou i dovnitř.

Malý žirafí sameček se včera seznámil se svým otcem Šimonem. Setkání proběhlo v klidu a návštěvníci je ve vnitřní stáji uvidí každý den vždy dvě hodiny dopoledne a dvě hodiny odpoledne.

Do výběhu Africké panorama byli vypuštěni buvolci běločelí. Samec antilopy losí se o ně začal zajímat a nyní se už svorně pasou všichni pohromadě. Problém by mohli způsobit pštrosi, a proto byli po dobu vypouštění zavřeni a do výběhu budou smět jít postupně.

Do venkovního výběhu se přestěhovali zoborožci kaferští a velké želvy.

Vylíhlo se mládě čápa simbila a je pod rodiči. Vejce snesli jeřábi panenští a jeřábi mandžuští v nové expozici.

Slůňata Lakuna a Amalee si v Zoo Praha užívají již druhou zimu. Za příznivého počasí chodí do výběhu, i když napadne sníh. Foto Oliver Le Que, Zoo Praha

Novozélandské papoušky, slůňata, vlky nebo plameňáky – nejen tyto zvířata mohou návštěvníci stále pozorovat ve venkovních výbězích pražské zoo. Velké části z nich se totiž zazimování netýká a k vidění jsou venku i...

Pro slony jsou větve spíše zpestřením než krmivem. Největší radost z větví měla sloní samička Lakuna. Foto Tereza Mrhálková, Zoo Praha

Bizoni, zubři, urzoni a sloni dnes v pražské zoo zažili druhé Vánoce. Dostali totiž již tradičně větve z jednadvacet metrů vysokého smrku, který na Staroměstském náměstí dokresloval od začátku prosince vánoční atmosféru.
Přihlášení k newsletteru