Orlície

Novinky u zvířat

12. 07. 2004


Vodní želvy orlície bornejské snesly vejce.

Orlície jsou poměrně statné sladkovodní želvy z jihovýchodní Asie. Několik jich bylo v transportu želv, které zabavili celníci v Hongkongu v roce 2001 jako pašované. Stovky želv se ujala i pražská zoo. Ačkoliv byly želvy ve velice špatném stavu, podařilo se jich většinu vyléčit. Dokladem jejich dobrého zdraví je i skutečnost, že se začínají rozmnožovat.
Orlicie bornejskáOrlicie bornejská
Orlicie bornejská


Tento víkend budou poprvé v České republice k vidění ketupy Pelovy, největší africké „rybí sovy“. Zoo Praha je chová jako jediná v Evropě. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Tento víkend budou poprvé v České republice k vidění ketupy Pelovy, největší africké „rybí sovy“. Měří až 60 centimetrů, váží přes dva kilogramy a v rozpětí křídel dosahují více než 1,5 metru. Ačkoli se jedná o...

Ve výběhu v dolní části Zoo Praha se od čtvrtka zabydluje nová, geneticky cenná samice tapíra jihoamerického – Taluen. Oba rodiče její matky pocházejí z přírody. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha.

Ve výběhu v dolní části Zoo Praha se od čtvrtka zabydluje nová samice tapíra jihoamerického – Taluen, která vytvoří pár se zdejším samcem Texem. Tapířice přijela z osm tisíc kilometrů vzdálené Francouzské Guyany;...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní