Sloni a ti druzí

Novinky u zvířat

05. 08. 2004


Přinášíme novinky z dění ve skupině slonů a v rodince medojedů.

Sloní samec Nagathan nyní chodí do velkého výběhu slonic. Velice přátelsky vychází se Shanti, zatímco Prayu trochu pošťuchuje, i když jí rozhodně neubližuje. Také objevil  kouzlo letní koupele a spoustu času tráví v bazénu. S chutí se potápí a dělá stojky.

Mláďata medojedů, kterým, je nyní 49 dní, už chovatelé vážili. Zjistili, že se jedná o pár, samička (váží kolem půl kila) je menší než její třičtvrtěkilový bráška. Mimina mají zatím zavřené oči (což je u medojedů v tomto věku normální) a rozhodně mají před sebou ještě dlouhou cestu k úspěšnému překonání prvního choulostivého období života.

 

Starší mládě samice Lilly už si zvědavě prohlíží své okolí a občas se snaží podle slov chovatelů i hmatem zkoumat předměty v expozici. Foto: Oliver Le Que, Zoo Praha

V expozičním celku Vodní svět a opičí ostrovy mohou v těchto dnech návštěvníci pozorovat nedávno narozená mláďata kotulů veverovitých. Kotulí skupina v Zoo Praha tak nyní čítá již patnáct členů.

Samec Pat se v Zoo Praha stal otcem čtyř mláďat: samečků Akima a Flina a také dvojčat, která přišla na svět letos. Foto: Oliver Le Que, Zoo Praha

Dnes dopoledne uhynul v Zoo Praha samec pandy červené Pat. Bylo mu 14 let a tři měsíce.
Přihlášení k newsletteru