ÚAMK v zoo Praha

Novinky u zvířat

27. 07. 2004


Prázdniny se simulátorem nárazu 30. a 31. 7. 2004

Zoologická zahrada v Praze se připojila ke kampani Prázdniny se simulátorem, pořádané ÚAMK po celé České republice v rámci zvyšování bezpečnosti na našich silnicích.  V pátek 30. a sobotu 31. července vždy od 13 do 18 hodin si tu dospělí návštěvníci budou moci zdarma a bezpečně vyzkoušet, jaké to je, když narazí s autem do překážky. Simulátor nárazu bude umístěn v prostoru u spodní stanice lanovky v blízkosti pavilonu goril. A protože výchova k bezpečnost silničního provozu by měla začínat již v dětství, budou v dětském areálu připraveny pro děti nejrůznější dopravní soutěže a testy, za jejichž správné vyplnění čekají na účastníky  hezké ceny. Programu se také zúčastní Life Rescue – záchranáři Praha, ti přiblíží velkým i malým návštěvníkům první pomoc při nehodách i při jiných situacích.

V sobotu 31. července se také mohou děti potěšit posledním představením Divadla Minor v dětském areálu od 15 hodin. V neděli 1. srpna na ně bude čekat v zoo zajímavý program o ochraně naší přírody připravený ve spolupráci s ČSOP.

Starší mládě samice Lilly už si zvědavě prohlíží své okolí a občas se snaží podle slov chovatelů i hmatem zkoumat předměty v expozici. Foto: Oliver Le Que, Zoo Praha

V expozičním celku Vodní svět a opičí ostrovy mohou v těchto dnech návštěvníci pozorovat nedávno narozená mláďata kotulů veverovitých. Kotulí skupina v Zoo Praha tak nyní čítá již patnáct členů.

Samec Pat se v Zoo Praha stal otcem čtyř mláďat: samečků Akima a Flina a také dvojčat, která přišla na svět letos. Foto: Oliver Le Que, Zoo Praha

Dnes dopoledne uhynul v Zoo Praha samec pandy červené Pat. Bylo mu 14 let a tři měsíce.
Přihlášení k newsletteru