Den ABC a Den s netopýry

Novinky u zvířat

11. 08. 2004


Na sobotu 14. srpna jsme pro Vás připravili pestrý program, který skončí až ve večerních hodinách.

Již druhým rokem pořádá Zoo Praha ve svém areálu den věnovaný málo známým zástupcům naší fauny, a to konkrétně netopýrům.

od 10.00 – informační stánek na téma netopýři 

od 14.00 – netopýří soutěže (hry na obratnost a orientaci), úspěšní soutěžící si mohou vysloužit i pěkné netopýří tričko. 

Na večer pak zoo ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR a Přírodovědeckou fakultou UK připravila velkou výpravu za netopýry. Sraz zájemců bude ve 20.00 u hlavního vchodu do zoo, odkud Vás naši průvodci odvedou na trasu. Zde se spolu s předními odborníky můžete zúčastnit odchytu netopýrů do sítí, zjistíte, jak zní hlas netopýra převedený detektorem do slyšitelné podoby, a v našem nově otevřeném přednáškovém sále si budete moci vyslechnout i zajímavou přednášku o netopýrech. 

 

Netopýrům, ale nejen jim, bude věnován i program Dne ABC, který proběhne v Zoo Praha rovněž 14.8. 2004. Program, v němž vystoupí např. Ivan Hlas, Richard Tesařík nebo kouzelník Sussa, začíná v 10.00 v dětském areálu. Každou půlhodinu zde budou vyhlašováni vítězové celodenní vědomostní soutěže ABC, ve 13.30 proběhnou křtiny mláděte ze zoo, na 14.00 je připraveno divadlo a celý program ABC bude ukončen přibližně v 16.30. Kupón, po jehož předložení u pokladny v zoo obdržíte volnou vstupenku na Den ABC, vyšel v letošním 15. čísle časopisu ABC.

Starší mládě samice Lilly už si zvědavě prohlíží své okolí a občas se snaží podle slov chovatelů i hmatem zkoumat předměty v expozici. Foto: Oliver Le Que, Zoo Praha

V expozičním celku Vodní svět a opičí ostrovy mohou v těchto dnech návštěvníci pozorovat nedávno narozená mláďata kotulů veverovitých. Kotulí skupina v Zoo Praha tak nyní čítá již patnáct členů.

Samec Pat se v Zoo Praha stal otcem čtyř mláďat: samečků Akima a Flina a také dvojčat, která přišla na svět letos. Foto: Oliver Le Que, Zoo Praha

Dnes dopoledne uhynul v Zoo Praha samec pandy červené Pat. Bylo mu 14 let a tři měsíce.
Přihlášení k newsletteru