Otevření pavilonu šelem

Novinky u zvířat

15. 08. 2004


V neděli, 15. 8., proběhlo slavnostní otevření zrekonstruovaného pavilonu kočkovitých šelem a terária.

Za příjemně slunného počasí přivítala návštěvníky zoo vemlouvavá hudba brazilského tria Banda urcas. V 11 hodin převzal mikrofon ředitel zoo dr. Petr Fejk a s ním i hosté - náměstek primátora mgr. Rudolf Blažek a herec Jan Potměšil. Společně pak přestřihli pásku a oficiálně tak otevřeli poslední pavilon, který prošel celkovou rekonstrukcí po povodni v srpnu 2002. Symbolicky se tak stalo přesně dva roky poté, co začala voda po kulminaci dne 14. srpna 2002 opět opadávat a odhalila spoušť, kterou napáchala.

Maxim je ve svých 28 letech dospělým slonem. Kly se pyšní v případě slonů indických pouze samci. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Na trase mezi Prahou a Ostravou včera v obou směrech putovali sloni. Několikatunové samce slonů indických si mezi sebou vyměnily tamní zoologické zahrady. Ze slezské metropole do hlavního města přicestoval 28letý Maxim, naopak z...

Finální prohlídka orlosupa bradatého ze Zoo Praha před jeho umístěním na umělé hnízdo ve volné přírodě Španělska. Foto Vulture Conservation Foundation

Mládě orlosupa bradatého, které se v Zoo Praha vylíhlo letos v březnu, bylo vypuštěno do volné přírody. Mladá samice bude brzy kroužit nad pohořím Sierra Nevada ve španělské Andalusii. Tamní kolegové z nadace na ochranu supů...




Přihlášení k newsletteru