Indonéská džungle

Novinky u zvířat

18. 10. 2004


Slavnostní otevření pavilonu Indonéská džungle za přítomnosti prezidenta republiky se koná v pondělí, 29. listopadu 2004, v 11.00.

Pavilon slavnostně otevřou:

pan Václav Klaus, prezident ČR
dr. Pavel Bém, primátor hl. m. Prahy
pan Santoso Rahardjo, velvyslanec Indonéské republiky v ČR
pan Jaroslav Veselý, velvyslanec ČR v Indonésii.

Po otevření pavilonu pro veřejnost bude připraven "Indonéský týden v zoo". Až do neděle 5. 12. budou návštěvníkům pavilonu k dispozici zaměstnanci pražské zoo, aby je po pavilonu provedli a odpovídali na dotazy.





Maxim je ve svých 28 letech dospělým slonem. Kly se pyšní v případě slonů indických pouze samci. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Na trase mezi Prahou a Ostravou včera v obou směrech putovali sloni. Několikatunové samce slonů indických si mezi sebou vyměnily tamní zoologické zahrady. Ze slezské metropole do hlavního města přicestoval 28letý Maxim, naopak z...

Finální prohlídka orlosupa bradatého ze Zoo Praha před jeho umístěním na umělé hnízdo ve volné přírodě Španělska. Foto Vulture Conservation Foundation

Mládě orlosupa bradatého, které se v Zoo Praha vylíhlo letos v březnu, bylo vypuštěno do volné přírody. Mladá samice bude brzy kroužit nad pohořím Sierra Nevada ve španělské Andalusii. Tamní kolegové z nadace na ochranu supů...




Přihlášení k newsletteru