Indonésie

Novinky u zvířat

25. 10. 2004


V pavilonu Indonéská džungle už jsou první zvířata.

Nejprve dorazila skupina 12 makaků vepřích z rakouského Gansendorfu. Jedná se o 3 dospělé samce, 3 dospělé samice (každá s jedním mládětem) a 3 nedospělé samičky.

Jako druzí se do Prahy vrátili orangutani Kama a Upita i se svými dvěma syny Filipem a Pagim. Zatím jsou všechny zvířata v ložnicích, kde se seznamují s novými tvářemi kolem sebe a zvykají si.





Maxim je ve svých 28 letech dospělým slonem. Kly se pyšní v případě slonů indických pouze samci. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Na trase mezi Prahou a Ostravou včera v obou směrech putovali sloni. Několikatunové samce slonů indických si mezi sebou vyměnily tamní zoologické zahrady. Ze slezské metropole do hlavního města přicestoval 28letý Maxim, naopak z...

Finální prohlídka orlosupa bradatého ze Zoo Praha před jeho umístěním na umělé hnízdo ve volné přírodě Španělska. Foto Vulture Conservation Foundation

Mládě orlosupa bradatého, které se v Zoo Praha vylíhlo letos v březnu, bylo vypuštěno do volné přírody. Mladá samice bude brzy kroužit nad pohořím Sierra Nevada ve španělské Andalusii. Tamní kolegové z nadace na ochranu supů...




Přihlášení k newsletteru