Indonésie

Novinky u zvířat

09. 11. 2004


První zvířata v expozicích pavilonu Indonéská džungle

V pátek 5. 11. byla vypuštěna první zvířata do svých expozic v pavilonu Indonéská džungle v Zoo Praha - byly to vzácné druhy vodních želv:

4 orlície bornejské (samec a tři samice), 2 kalagurové bornejští (pár), 5 želv amboinských.

Zoo Praha se tak stává jedinou zahradou v Evropě (na základě dohody mezi evropskými zoo), která chová dospělé kalagury bornejské - samec Lešek k nám přišel z polské  Poznaně a samice Luisa z anglického Burfordu. Jsou to velmi obratní, až akrobatičtí plavci. Na nové prostředí si rychle zvykli, zvláště když je zde čekalo čínské zelí a salát.

V pondělí  8. 11. jsme pokračovali s vypuštěním dalších zvířat - 12 makaků vepřích (1 dospělý samec, 3 samice s 3 mláďaty, 3 mladé samice a 2 mladí samci).Ošetřovatelé pozorují jejich chování v novém prostředí, makakové se zatím chovají klidně. V expozici budou do středy, poté se přemístí opět do zázemí kvůli dalšímu dokončování interiéru pavilonu.

Do slavnostního otevření (29. 11.) se však budeme snažit, aby byli v expozici co možná nejčastěji.





Mládě supa hnědého v pěti dnech života. Foto Zoo Zlín

Vzácná mláďata dvou druhů supů, tři zoologické zahrady a jeden společný cíl. Přesně takto by se dala popsat spolupráce Zoo Praha, Zoo Zlín a Zoo Ostrava při odchovu mláďat supa hnědého a supa mrchožravého. Právě díky...

Mládě se narodilo 5. června – ve stejný den jako jeho babička, známá samice Abeba. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Saje, spí a sílí. Po dlouhých sedmi letech vyrůstá v Zoo Praha mládě lachtana jihoafrického. Malého samečka porodila samice Daisy 5. června. Ačkoli o svého prvního potomka začala bezprostředně pečovat, neměla pro něj zpočátku...




Přihlášení k newsletteru