Pavilon Indonéská džungle je otevřen.

Novinky u zvířat

29. 11. 2004


Od pondělí, 29. 11. 2004, je pro návštěvníky otevřen pavilon Indonéská džungle.

Pavilon byl slavnostně otevřen prezidentem ČR, panem Václavem Klausem, který nejen přestřihl pásku, ale zároveň převzal dar indonéské vlády - pár varanů komodských. Varany symbolicky předal velvyslanec Indonéské republiky, Jeho excelence Santoso Rahardjo. Ceremoniálu se zúčastnil rovněž dr. Pavel Bém, primátor hl. m. Prahy (město Praha je investorem pavilonu) a další vzácní hosté.
Dr. Petr Fejk, ředitel Zoo Praha, přivítal hosty v 11 hodin u hlavního vchodu a odvedl je k pavilonu, kde bylo připraveno vystoupení indonéského tanečního souboru. Po úvodních slovech ředitele zoo, prezidenta, primátora a velvyslance přijal pan Václav Klaus z rukou pana S. Rahardja dřevěnou sošku varana komodského, uloženou ve skříňce z originální lombocké keramiky. Pak už následovala prohlídka pavilonu, který se tím okamžikem otevřel pro veřejnost.




Maxim je ve svých 28 letech dospělým slonem. Kly se pyšní v případě slonů indických pouze samci. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Na trase mezi Prahou a Ostravou včera v obou směrech putovali sloni. Několikatunové samce slonů indických si mezi sebou vyměnily tamní zoologické zahrady. Ze slezské metropole do hlavního města přicestoval 28letý Maxim, naopak z...

Finální prohlídka orlosupa bradatého ze Zoo Praha před jeho umístěním na umělé hnízdo ve volné přírodě Španělska. Foto Vulture Conservation Foundation

Mládě orlosupa bradatého, které se v Zoo Praha vylíhlo letos v březnu, bylo vypuštěno do volné přírody. Mladá samice bude brzy kroužit nad pohořím Sierra Nevada ve španělské Andalusii. Tamní kolegové z nadace na ochranu supů...




Přihlášení k newsletteru