Beisa

Novinky u zvířat

21. 01. 2005


Včera se narodilo mládě antilopy beisy.

Nový přírůstek je sameček a chovatelé ho pokřtili Stuart. Beisy jsou africké pouštní antilopy uvedené na červeném seznamu ohrožených druhů. Naše skupina je tvořena rosičovským párem, který  přišel v roce 2000 z francouzské zoo v La Palmyre, a jejich čtyřmi dcerami. Díky Stuartovi se tedy stádo rozrostlo na sedm zvířat. Mládě je zatím s matkou v teplé stáji.
Přímorožec beisa - mláděPřímorožec beisa - mládě
Přímorožec beisa - mládě


Tento víkend budou poprvé v České republice k vidění ketupy Pelovy, největší africké „rybí sovy“. Zoo Praha je chová jako jediná v Evropě. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Tento víkend budou poprvé v České republice k vidění ketupy Pelovy, největší africké „rybí sovy“. Měří až 60 centimetrů, váží přes dva kilogramy a v rozpětí křídel dosahují více než 1,5 metru. Ačkoli se jedná o...

Ve výběhu v dolní části Zoo Praha se od čtvrtka zabydluje nová, geneticky cenná samice tapíra jihoamerického – Taluen. Oba rodiče její matky pocházejí z přírody. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha.

Ve výběhu v dolní části Zoo Praha se od čtvrtka zabydluje nová samice tapíra jihoamerického – Taluen, která vytvoří pár se zdejším samcem Texem. Tapířice přijela z osm tisíc kilometrů vzdálené Francouzské Guyany;...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní