Beisa

Novinky u zvířat

21. 01. 2005


Včera se narodilo mládě antilopy beisy.

Nový přírůstek je sameček a chovatelé ho pokřtili Stuart. Beisy jsou africké pouštní antilopy uvedené na červeném seznamu ohrožených druhů. Naše skupina je tvořena rosičovským párem, který  přišel v roce 2000 z francouzské zoo v La Palmyre, a jejich čtyřmi dcerami. Díky Stuartovi se tedy stádo rozrostlo na sedm zvířat. Mládě je zatím s matkou v teplé stáji.
Přímorožec beisa - mláděPřímorožec beisa - mládě
Přímorožec beisa - mládě


Po roce trpělivého odchovu Zoo Praha představuje vzácné dlouhokrčky rotiské. Návštěvníci je mohou obdivovat v prvním velkém akváriu ve vstupním rondelu Indonéské džungle. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Po roce trpělivého odchovu Zoo Praha představuje vzácné dlouhokrčky rotiské. Návštěvníci je mohou obdivovat v prvním velkém akváriu ve vstupním rondelu Indonéské džungle. Tyto zajímavé sladkovodní želvy obývají pouze nevelký...

V unikátní středoasijské pouštní expozici zvané Kattakum, která se nachází v Pavilonu šelem a plazů, teď mohu návštěvníci vidět opravdové známky jara. Na snímku pár agamek písečných; samec v dominantní póze, samice odmítající páření. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Návštěvníci Zoo Praha mohou v těchto dnech vidět opravdové známky jara. Konkrétně v unikátní středoasijské pouštní expozici Kattakum, která se nachází v Pavilonu šelem a plazů. Ještě zhruba dva až tři týdny...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní