Křtiny Moji

Novinky u zvířat

26. 02. 2005


Dnes proběhly slavnostní křtiny Moji, mláděte gorily nížinné.

Malá Moja, první mládě gorily nížinné narozené v českých zoo, měla dnes velký den, i když si to asi víc uvědomovala její máma Kijivu než ona sama. Konaly se totiž její slavnostní křtiny.

Role kmotry se ujala paní Dagmar Havlová, a to svým jménem i jménem nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97.  Protože Moja je bezpečně ukrytá v mámině náručí v teplém pavilonu, konal se křest šampaňským tak říkajíc v zastoupení -- Moja byla přítomna na velké fotografii. Paní Havlová pak popřála gorilám pohodu, zdraví a další gorilí miminka a předala do rukou dr. Fejka šek na 200 000,- Kč výstavbu nové voliéry pro sovy.

Ke gratulaci se připojila i Všeobecná fakultní nemocnice zastoupená ředitelem dr. Horákem. Lékaři z VFN totiž již dlouhá léta pečují o zdraví našich goril.

Sloní samička Amalee. V pozadí starší slůně Lakuna se svou matkou Tamarou. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Naše nejmladší slůně, Amalee narozená 9. května 2020, podlehlo onemocnění známému jako sloní herpes. 

Nově příchozí samice psa pralesního je dle slov vrchní chovatelky zatím rezervovaná, ale již se osměluje. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Sbližování nově spojeného páru psů pralesních mohou právě v těchto dnech sledovat návštěvníci Zoo Praha. Bezmála dvouletá fena přicestovala z francouzské Zoo Amiens loni v listopadu a nyní se seznamuje s o tři roky starším...
Přihlášení k newsletteru