Pavilon goril znovu otevřen

Novinky u zvířat

07. 08. 2007


Vzhledem ke zlepšenému zdravotnímu stavu gorilí samice Kijivu a klidu ve skupině byl v úterý 7. 8. od rána pavilon goril v pražské zoo znovu otevřen pro veřejnost ve standardním režimu.

Zdravotní stav samice se zlepšil natolik, že kromě doléčení antibiotiky již není nutné v pavilonu udržovat žádná mimořádná opatření. Proto se již od dnešního rána dění v pavilonu vrátí do standardního režimu a pavilon bude od 9.00 opět otevřen pro veřejnost. Do venkovního výběhu budou gorily vypuštěny pravděpodobně zítra.

Pohyb návštěvníků v pavilonu budou po celou otevírací dobu pro jistotu koordinovat a hlídat 3 - 4 pracovníci zoo, aby nedošlo k sebemenšímu rušení zvířat. Návštěvníci jsou zde rovněž pod stálým dohledem bezpečnostních kamer.

Příčina zdravotních komplikací Kijivu bude známa dnes nebo zítra po obdržení výsledků laboratorního vyšetření jejího trusu.


Maxim je ve svých 28 letech dospělým slonem. Kly se pyšní v případě slonů indických pouze samci. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Na trase mezi Prahou a Ostravou včera v obou směrech putovali sloni. Několikatunové samce slonů indických si mezi sebou vyměnily tamní zoologické zahrady. Ze slezské metropole do hlavního města přicestoval 28letý Maxim, naopak z...

Finální prohlídka orlosupa bradatého ze Zoo Praha před jeho umístěním na umělé hnízdo ve volné přírodě Španělska. Foto Vulture Conservation Foundation

Mládě orlosupa bradatého, které se v Zoo Praha vylíhlo letos v březnu, bylo vypuštěno do volné přírody. Mladá samice bude brzy kroužit nad pohořím Sierra Nevada ve španělské Andalusii. Tamní kolegové z nadace na ochranu supů...




Přihlášení k newsletteru