Gorily

Novinky u zvířat

18. 02. 2008


Další případ vandalismu ve výběhu goril

Ve výběhu goril byl zjištěn další případ vandalismu.

V noci ze soboty na neděli zde neznámí vandalové poškodili infomrační systém, hrazení. eketrické ohradníky, odpadkové koše a další části mobiliáře návštěvnické části expozice. 

Vzhledem k tomu, že vandalové se pohybovali pouze v okolí pavilonu, nedošlo k žádnému ohrožení goril. V posledních týdnech jsou gorily trvale uzavřeny uvnitř pavilonu. Proto také nebyl vnější výběh goril snímán bezpečnostními kamerami.

Zoo Praha v současné době dokončuje projekt nového kamerového zabezpečení celé expozice tak, aby vnější i vnitřní prostor expozice goril byl snímán 24 hodin denně, včetně kamer pro noční vidění. Jakékoli narušení expozice bude také automaticky hlášeno bezepčnstoní službě k okamžitému zásahu. 

Systém bude plně funkční od 1. dubna. Náklady na instalaci systému budou hrazeny z výnosu sbírky organizvané mezi zastupiteli hl. m. Prahy a z dalších prostředků dárců, kteří přispěli po posledním incidentu u goril na jejich lepší zabezpečení.

I tento víkednový vandalský skutek dokládá, že invetice do většího zabezpeční goril v pražské zoo mají smysl.





Maxim je ve svých 28 letech dospělým slonem. Kly se pyšní v případě slonů indických pouze samci. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Na trase mezi Prahou a Ostravou včera v obou směrech putovali sloni. Několikatunové samce slonů indických si mezi sebou vyměnily tamní zoologické zahrady. Ze slezské metropole do hlavního města přicestoval 28letý Maxim, naopak z...

Finální prohlídka orlosupa bradatého ze Zoo Praha před jeho umístěním na umělé hnízdo ve volné přírodě Španělska. Foto Vulture Conservation Foundation

Mládě orlosupa bradatého, které se v Zoo Praha vylíhlo letos v březnu, bylo vypuštěno do volné přírody. Mladá samice bude brzy kroužit nad pohořím Sierra Nevada ve španělské Andalusii. Tamní kolegové z nadace na ochranu supů...




Přihlášení k newsletteru