Jmenuje se Rasmi!

Novinky u zvířat

Zoo Praha  |  12. 08. 2013


Reportáž z 219. křtin převaláka - neděle 11. srpna 2013

Křtiny 219. převaláka, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha Křtiny 219. převaláka, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha

V neděli 11. srpna pokřtili členové kapely Spirituál kvintet našeho nejmladšího, v březnu narozeného, hřebečka koně Převalského. Dostal jméno Rasmi, což znamená v mongolštině „světlý“ nebo „paprsek světla“. Hříbě se narodilo klisně Jessice a hřebci Lenovi.

Slavnostní křtiny obohatili mongolští hudbeníci hrou na nástroj zvaný morin khuur. Nechyběl ani tradiční mongoslý tanec. Návštěvníci si mohli zakoupit suvenýr a podpořit obnovu zoo po povodni nebo projekt na záchranu koní Převalského v Mongolsku.

Slavnost proběhla před výběhem koní Převalského v 15 hodin.

Mongolští hudebníci, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaMongolští hudebníci, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní