Jmenuje se Rasmi!

Novinky u zvířat

Zoo Praha  |  12. 08. 2013


Reportáž z 219. křtin převaláka - neděle 11. srpna 2013

Křtiny 219. převaláka, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha Křtiny 219. převaláka, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha

V neděli 11. srpna pokřtili členové kapely Spirituál kvintet našeho nejmladšího, v březnu narozeného, hřebečka koně Převalského. Dostal jméno Rasmi, což znamená v mongolštině „světlý“ nebo „paprsek světla“. Hříbě se narodilo klisně Jessice a hřebci Lenovi.

Slavnostní křtiny obohatili mongolští hudbeníci hrou na nástroj zvaný morin khuur. Nechyběl ani tradiční mongoslý tanec. Návštěvníci si mohli zakoupit suvenýr a podpořit obnovu zoo po povodni nebo projekt na záchranu koní Převalského v Mongolsku.

Slavnost proběhla před výběhem koní Převalského v 15 hodin.

Mongolští hudebníci, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaMongolští hudebníci, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha


Pětiletý hroší samec Fanda najde nový domov ve francouzské zoologické zahradě La Palmyre. Autor Petr Hamerník, Zoo Praha

Syn slavného hrocha Slávka odjel dnes ráno do zoo La Palmyre na západním pobřeží Francie. Více než tunový hroch by měl do svého nového domova dorazit zítra krátce po půlnoci.

Oba páry umístěné v klidu chovatelského zázemí se zatím vzorně starají o svá mláďata. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Celkem z osmi mláďat kriticky ohroženého bažanta Edwardsova se nyní těší chovatelé v Zoo Praha. Od roku 2000 není doklad o výskytu tohoto vzácného ptáka ve volné přírodě a jeho odchov v lidské péči je tedy zřejmě jeho jedinou...
Přihlášení k newsletteru