Jmenuje se Rasmi!

Novinky u zvířat

Zoo Praha  |  12. 08. 2013


Reportáž z 219. křtin převaláka - neděle 11. srpna 2013

Křtiny 219. převaláka, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha Křtiny 219. převaláka, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha

V neděli 11. srpna pokřtili členové kapely Spirituál kvintet našeho nejmladšího, v březnu narozeného, hřebečka koně Převalského. Dostal jméno Rasmi, což znamená v mongolštině „světlý“ nebo „paprsek světla“. Hříbě se narodilo klisně Jessice a hřebci Lenovi.

Slavnostní křtiny obohatili mongolští hudbeníci hrou na nástroj zvaný morin khuur. Nechyběl ani tradiční mongoslý tanec. Návštěvníci si mohli zakoupit suvenýr a podpořit obnovu zoo po povodni nebo projekt na záchranu koní Převalského v Mongolsku.

Slavnost proběhla před výběhem koní Převalského v 15 hodin.

Mongolští hudebníci, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaMongolští hudebníci, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní