Kdy nejspíše zastihnete své zvířecí oblíbence?

Novinky u zvířat

Helena Petáková  |  07. 07. 2020


Chystáte se k návštěvě Zoo Praha a chcete zvýšit šanci, že uvidíte své oblíbené zvíře? Máme pro vás velký letní přehled vybraných druhů zvířat a časů, kdy jsou nejaktivnější.

Ďáblové medvědovití jsou venku obvykle po 18. hodině večerní. Na snímku nejprůbojnější samička Nutmeg. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha. Ďáblové medvědovití jsou venku obvykle po 18. hodině večerní. Na snímku nejprůbojnější samička Nutmeg. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Dobu, kdy jsou zvířata k vidění, nelze samozřejmě nikdy stoprocentně garantovat, nicméně jako vodítko pro návštěvníky poskytli chovatelé své tipy, kdy lze jejich svěřence obvykle zastihnout:

 • Ďábli medvědovití si na svůj nový výběh stále ještě zvykají, a jakožto zvířata s noční aktivitou se venku nejčastěji pohybují po 18. hodině.
 • Gorily nížinné bývají od 10.30 do 14.00 obvykle ve vnitřní části pavilonu, po 15.00 pak dostávají krmení venku.
 • Orangutani sumaterští okolo 9.00 a po 15.00 venku jedí zeleninu.
 • Koně Převalského včetně letošního hřebečka tráví čas na vyhlídce obvykle v intervalech 9.00–11.00, 13.00–15.00, 16.00–18.00.
 • Klokani obrovští a rudokrcí jsou v průchozím výběhu Darwinova kráteru nyní vidět spíše dopoledne a večer, protože nemají rádi přílišné horko.
 • Celou skupinu lachtanů jihoafrických zastihnete společně plavat okolo 9.30 a každý den kromě pátku mají ve 13.30 vystoupení.
 • Lední medvědi jsou aktivní spíše dopoledne, okolo 11. hodiny; odpoledne většinou spí.
 • U lvů a tygrů je pobyt venku podobně jako u řady dalších druhů vázán na pěkné počasí. Obvykle bývají tyto velké kočky ve venkovním výběhu mezi 10.00 a 12.30, ve 13.00 pak dostávají krmení uvnitř pavilonu.
 • Ptáci jsou obecně aktivní ráno a večer, přes poledne většinou spí. V Rákosově pavilonu mají nyní návštěvníci možnost kolem 14.30 vidět uměle odchované mládě nestora kea na procházkách s chovatelem v první voliéře. Úplně kdykoli jsou pak k zastižení tučňáci. V 11.00 u nich probíhá komentované krmení, po němž více plavou.
 • Stádo sloních samic s mláďaty vychází ven podle počasí, většinou se pohybují mezi 10.30 a 14.00 v předním travnatém výběhu a od 14.00 do 17.00 v prostředním výběhu s bazénem. Samci Ankhor, Max a Rudi nejvíce času (zhruba od 10.00 do 17.00) společně tráví v zadním samčím výběhu, kde je rovněž k dispozici bazén. V létě u slonů probíhají každý den od 14.30 komentovaná setkání.
 • Varani komodští jsou v Indonéské džungli k vidění nonstop, jednou za tři až čtyři týdny vždy v sobotu od 13.00 pak můžete sledovat jejich krmení. Nejbližší termín této dramatické podívané je 11. července.
 • Pokud je hezké počasí, mohou návštěvníci sledovat želvy obrovské a sloní ve venkovním výběhu i v dopoledních hodinách, jinak spíše po poledni. Až do září se opět konají oblíbené Melounové středy, tedy komentovaná setkání od 13.00. 
 • Žirafy dostávají druhé krmení ve 12.30 a od 13.00 jsou již ve venkovním výběhu. Ve 13.30 pak na lávce u Afrického domu následuje komentované setkání.

Časy všech komentovaných krmení a setkání zájemci naleznou na webu zoopraha.cz/komentka.

Nejlepší čas, kdy lze vidět skupinu goril nížinných venku, je po 15. hodině, kdy dostávají krmení. Obvykle mají k jídlu zeleninu, ale pro zpestření dostávají také jiné pochutiny – například růže, které bez problémů spořádají i s trny. Na snímku sameček Nuru. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.Nejlepší čas, kdy lze vidět skupinu goril nížinných venku, je po 15. hodině, kdy dostávají krmení. Obvykle mají k jídlu zeleninu, ale pro zpestření dostávají také jiné pochutiny – například růže, které bez problémů spořádají i s trny. Na snímku sameček Nuru. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.


Jen krátce před úderem deváté hodiny, kdy se otevírají brány Zoo Praha pro návštěvníky, zavítala do svého výběhu i nová samice pandy červené jménem Regica. Z chorvatské zoologické zahrady dorazila do pražské zoo letos v...

Už je to půl roku, kdy se v Zoo Praha brzy po sobě narodily dvě malé sloní princezny. Obě slůňata Lakuna i Amalee velmi rychle rostou a přibývají na váze. Od svého narození se vytáhly obě o více než dvacet centimetrů a jejich...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní