Představujeme mláďata z karantény: Pekari Wagnerův

Novinky u zvířat

Zoo Praha  |  23. 04. 2020


Samice vzácného pekariho Wagnerova, která loni v květnu přivedla na svět dvojčata, 29. března 2020 porodila další dvě selata.

Pekari Wagnerův, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Pekari Wagnerův, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Skupinka tak nyní čítá již sedm zvířat. Narození každého dalšího mláděte je přitom skvělou zprávou pro evropský chov. Až do roku 1971 bylo toto prehistorické zvíře považováno za vyhynulé, pak ale byla objevena populace na pomezí Argentiny, Bolívie a Paraguaye. V současnosti je počet v přírodě odhadován na maximálně několik tisíc jedinců a populace klesá zejména z důvodu odlesňování. Proto také v rámci evropských zoologických zahrad probíhá od roku 2015 záchovný program tohoto druhu, do kterého se zapojila i Zoo Praha.

Mládě můžete podpořit i koupí těchto suvenýrů s tématikou pekari Wagnerova:

      

Představujeme mláďata z karantény: Pekari Wagnerův


Pětiletý hroší samec Fanda najde nový domov ve francouzské zoologické zahradě La Palmyre. Autor Petr Hamerník, Zoo Praha

Syn slavného hrocha Slávka odjel dnes ráno do zoo La Palmyre na západním pobřeží Francie. Více než tunový hroch by měl do svého nového domova dorazit zítra krátce po půlnoci.

Oba páry umístěné v klidu chovatelského zázemí se zatím vzorně starají o svá mláďata. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Celkem z osmi mláďat kriticky ohroženého bažanta Edwardsova se nyní těší chovatelé v Zoo Praha. Od roku 2000 není doklad o výskytu tohoto vzácného ptáka ve volné přírodě a jeho odchov v lidské péči je tedy zřejmě jeho jedinou...
Přihlášení k newsletteru