Představujeme mláďata z karantény: Želva skalní

Novinky u zvířat

Zoo Praha  |  23. 04. 2020


V uzavřené Zoo Praha se dosud vylíhly čtyři želvy skalní (15. března dvě, 13. a 15. dubna 2020 po jedné).

Želva skalní, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Želva skalní, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Jde o naprosto netypickou a unikátní suchozemskou želvu. Je totiž plochá a měkká, aby se vešla do štěrbin mezi skalními bloky, a proto se jí v angličtině říká „pancake tortoise“, lívancová želva. Jejím životním prostředím jsou skalní výchozy na východoafrické savaně (Keňa a Tanzanie) a je řazena do kategorie kriticky ohrožený druh. V Zoo Praha ji množíme od konce 90. let a naši zoologové dokázali přijít na to, co tato želva potřebuje k úspěšné inkubaci. Do dnešního dne se v Praze vylíhlo 87 mláďat, v roce 2008 byla tato želva první v historii, u níž jsme dosáhli druhé generace.

Mládě můžete podpořit i koupí těchto suvenýrů s tématikou želvy skalní:

     

Představujeme mláďata z karantény: Želva skalní


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní