Představujeme mláďata z karantény: Emu hnědý

Novinky u zvířat

Zoo Praha  |  23. 04. 2020


V pondělí 16. a v neděli 22. března 2020 se vyklubala z vejce zatím poslední dvě letošní mláďata emu hnědého a přidala se ke svým čtyřem o něco starším sourozencům.

Mláďata emu hnědého, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Mláďata emu hnědého, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Emu je australský nelétavý pták, má vynikající běžecké i plavecké schopnosti a o potomky se u tohoto druhu stará výlučně otec. Sám sedí necelé dva měsíce na vejcích a po celou dobu se postí. Mláďata, která se svým charakteristickým pruhovaným zbarvením liší od jednobarevného šatu dospělých, samec neopustí ještě nejméně další půlrok. V Zoo Praha je tímto vzorným otcem zkušený samec Emil, který již začal své potomky vodit i ven.

Mládě můžete podpořit i koupí těchto suvenýrů s tématikou emu hnědého:

     

Představujeme mláďata z karantény: Emu hnědý


Již třetí generaci jediného jedovatého hada žijícího na našem území – zmije obecné – odchovává v těchto dnech Zoo Praha. Její chovatelé se v zázemí starají o dvoutýdenní, zhruba dvaceticentimetrová mláďata, která se...

Snímek z pokusu o spojování sloní rodiny: zleva slonice Tamara, mladý sameček Max, starší letošní slůně Lakuna, mladší Amalee, její matka Janita a zcela vzadu sameček Rudi. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Často se nás ptáte, zda a kdy dojde k opětovnému spojení starších slůňat Maxe a Rudiho s matkami Janitou a Tamarou. Celou situaci podrobně rozebral vrchní chovatel slonů Martin Kristen.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní