Představujeme mláďata z karantény: Emu hnědý

Novinky u zvířat

Zoo Praha  |  23. 04. 2020


V pondělí 16. a v neděli 22. března 2020 se vyklubala z vejce zatím poslední dvě letošní mláďata emu hnědého a přidala se ke svým čtyřem o něco starším sourozencům.

Mláďata emu hnědého, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Mláďata emu hnědého, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Emu je australský nelétavý pták, má vynikající běžecké i plavecké schopnosti a o potomky se u tohoto druhu stará výlučně otec. Sám sedí necelé dva měsíce na vejcích a po celou dobu se postí. Mláďata, která se svým charakteristickým pruhovaným zbarvením liší od jednobarevného šatu dospělých, samec neopustí ještě nejméně další půlrok. V Zoo Praha je tímto vzorným otcem zkušený samec Emil, který již začal své potomky vodit i ven.

Mládě můžete podpořit i koupí těchto suvenýrů s tématikou emu hnědého:

     

Představujeme mláďata z karantény: Emu hnědý


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní