Tygr Bulan odcestoval do Ústí nad Labem

Novinky u zvířat

Helena Petáková  |  10. 05. 2019


Dvojčatům tygra malajského Bulanovi a Wanitě je už více než rok a půl a nastal čas, aby se přesunula do svých nových domovů. 

Bulan (vlevo) na snímku se sestrou Wanitou ještě v pražské zoo. Nyní už je Bulan ve svém novém domově v ústecké zoo a Wanitu také čeká přesun. Foto: Petr Hamerník Bulan (vlevo) na snímku se sestrou Wanitou ještě v pražské zoo. Nyní už je Bulan ve svém novém domově v ústecké zoo a Wanitu také čeká přesun. Foto: Petr Hamerník

Jako první odjel v pátek 10. května sameček Bulan, který dospívá a mohl by se pokoušet pářit vlastní matku či sestru. Jeho transport do Zoo Ústí nad Labem proběhl v naprostém pořádku a Bulan si nyní bude pomalu zvykat na nové prostředí. Postupně se také seznámí s místní tygřicí Indrou, která pochází z německého Halle.

Odchod z pražské zoo čeká v blízké budoucnosti i Wanitu, která se stejně jako Bulan narodila 3. října 2017. Konkrétní zoologická zahrada, do níž se přesune, je zatím v jednání.

V Zoo Praha zůstávají rodiče dvojčat, třináctiletá samice Banya a o rok mladší samec Johann.


Maxim je ve svých 28 letech dospělým slonem. Kly se pyšní v případě slonů indických pouze samci. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Na trase mezi Prahou a Ostravou včera v obou směrech putovali sloni. Několikatunové samce slonů indických si mezi sebou vyměnily tamní zoologické zahrady. Ze slezské metropole do hlavního města přicestoval 28letý Maxim, naopak z...

Finální prohlídka orlosupa bradatého ze Zoo Praha před jeho umístěním na umělé hnízdo ve volné přírodě Španělska. Foto Vulture Conservation Foundation

Mládě orlosupa bradatého, které se v Zoo Praha vylíhlo letos v březnu, bylo vypuštěno do volné přírody. Mladá samice bude brzy kroužit nad pohořím Sierra Nevada ve španělské Andalusii. Tamní kolegové z nadace na ochranu supů...




Přihlášení k newsletteru