Tygr Bulan odcestoval do Ústí nad Labem

Novinky u zvířat

Helena Petáková  |  10. 05. 2019


Dvojčatům tygra malajského Bulanovi a Wanitě je už více než rok a půl a nastal čas, aby se přesunula do svých nových domovů. 

Bulan (vlevo) na snímku se sestrou Wanitou ještě v pražské zoo. Nyní už je Bulan ve svém novém domově v ústecké zoo a Wanitu také čeká přesun. Foto: Petr Hamerník Bulan (vlevo) na snímku se sestrou Wanitou ještě v pražské zoo. Nyní už je Bulan ve svém novém domově v ústecké zoo a Wanitu také čeká přesun. Foto: Petr Hamerník

Jako první odjel v pátek 10. května sameček Bulan, který dospívá a mohl by se pokoušet pářit vlastní matku či sestru. Jeho transport do Zoo Ústí nad Labem proběhl v naprostém pořádku a Bulan si nyní bude pomalu zvykat na nové prostředí. Postupně se také seznámí s místní tygřicí Indrou, která pochází z německého Halle.

Odchod z pražské zoo čeká v blízké budoucnosti i Wanitu, která se stejně jako Bulan narodila 3. října 2017. Konkrétní zoologická zahrada, do níž se přesune, je zatím v jednání.

V Zoo Praha zůstávají rodiče dvojčat, třináctiletá samice Banya a o rok mladší samec Johann.


Mládě supa hnědého v pěti dnech života. Foto Zoo Zlín

Vzácná mláďata dvou druhů supů, tři zoologické zahrady a jeden společný cíl. Přesně takto by se dala popsat spolupráce Zoo Praha, Zoo Zlín a Zoo Ostrava při odchovu mláďat supa hnědého a supa mrchožravého. Právě díky...

Mládě se narodilo 5. června – ve stejný den jako jeho babička, známá samice Abeba. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Saje, spí a sílí. Po dlouhých sedmi letech vyrůstá v Zoo Praha mládě lachtana jihoafrického. Malého samečka porodila samice Daisy 5. června. Ačkoli o svého prvního potomka začala bezprostředně pečovat, neměla pro něj zpočátku...




Přihlášení k newsletteru