Martin Kratochvíl: NEPÁL – HORNÍ DOLPO

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  10. 02. 2015


Cestovatelské přednášky s CK Livingstone každé úterý

Foto: Martin Kratochvíl Foto: Martin Kratochvíl

Úterní podvečery ledna, února a března patří v zoo exotickým dálkám. Ve Vzdělávacím centru u hlavního vchodu proběhne cyklus přednášek, který představí úžasné kouty světa, jimiž vás provedou ostřílení cestovatelé. 

Přednášky začínají v 18.00, vstupné na přednášku činí 50 korun.

10. února: Martin Kratochvíl: NEPÁL – HORNÍ DOLPO
Expedice do DOLPA - odlehlé a po většinu roku nedostupné tibetské enklávy v západním Nepálu. Výprava postupovala z Jumly přes nebezpečné Kagmara-La do oblasi bájného jezera Poksumdo. Odtud přes pětitisícová sedla Baga-La a Numla-La do pouštní tibetské oblasti Do Tarap. Podle Tarap Kholy do Tarakotu a Dunai - správního města DOLPA. Bohem zapomenutá bájná civilizace inspirující dnes náboženské myslitele, cestovatele i umělce.

Přehled dalších přednášek najdete zde.

 

Foto: Martin Kratochvíl


Výroba adventních věnců v Zoo Praha. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Zpříjemněte si některý z listopadových víkendů a přijďte si k nám vyrobit vánoční věnec a nebo jen načerpat sváteční náladu za zvuku koled.

Želva Forstenova, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Těšte se v neděli 9. listopadu na tradiční cyklus přednášek na téma Životní cykly želv, chovatelskou poradnu a komentovaná setkání se želvami.




Přihlášení k newsletteru