Diwali - svátek světel v Údolí slonů

Akce v Zoo Praha

Petra Caltová  |  17. 10. 2014


Indická kultura je známá neuvěřitelným množstvím svátků a slavností. Jedním z nejznámějších a nejbarvitějších svátků je Diwali – svátek světel.

V sobotu 25. 10. se vydáme na lampionový průvod! Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha V sobotu 25. 10. se vydáme na lampionový průvod! Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Podle legendy svítí celou noc nespočet světel, která ukazují Rámovi cestu z jeho exilu domů. Svátek Diwali se postupně stal i svátkem sladkostí, které si spolu s blahopřáními rodiny navzájem posílají. V noci pak lidé vycházejí ze svých obydlí do ulic a kochají se světelnou show.

Nenechte si ujít oslavy svátku světel ani vy a zúčastněte se lampionového průvodu! V sobotu 25. října vyráží průvod v 18.30 od hlavního vchodu do Údolí slonů, kde bude zakončen ohnivou show!

V rámci oslav jsme pro vás připravili dárek. V sobotu vstup za 1,- Kč pro děti s lampionem po celý den, od 16:30 do 17:30 vstup za 1,- Kč pro všechny návštěvníky s lampionem.

V pátek 24. října a v neděli 26. října vás čekají také speciální prohlídky s průvodcem po večerní zoo plné světel.

Prohlídky probíhají vždy od 18.00 a 18.30. Cena noční prohlídky je 250 korun pro dospělého, děti zaplatí 160 korun. Psi se nočních prohlídek nemohou účastnit. V ceně je vstup do zoo a výklad průvodce. Vzhledem k omezené kapacitě je nutné se na prohlídku předem objednat na čísle 296 112 230 nebo na e-mailové adrese pr@zoopraha.cz.


Užovka podplamatá. Foto: Petr Velenský, Zoo Praha

Na středu 24. dubna chystáme tradiční vycházku věnovanou nejen hadům volně žijícím v areálu zoo. Průvodcem bude kurátor plazů Petr Velenský.

O velikonočních svátcích se můžete těšit na bohatý program. Přijďte oslavit narozeniny goril nížinných Ajabu a Kiburiho! Chybět nebudou ani přednášky a komentovaná krmení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní