Den hmyzožravců

Akce v Zoo Praha

Jana Jirátová  |  20. 08. 2014


V sobotu 23. srpna se v Zoo Praha koná již tradiční Den hmyzožravců. Během něj se návštěvníci dozvědí nejen zajímavosti o mravenečnících a dalších hmyzožravých zvířatech, ale především ochutnají speciality z hmyzu!

V rámci Dne hmyzožravců bude možné ochutnat nejrůznější hmyzí speciality. Foto: Jana Ptačinská Jirátová, Zoo Praha V rámci Dne hmyzožravců bude možné ochutnat nejrůznější hmyzí speciality. Foto: Jana Ptačinská Jirátová, Zoo Praha

Při příležitosti Dne hmyzožravců představí pražská zoo nový pár mravenečníků velkých. Ve 14 hodin je v expozici poblíž Rezervace Bororo slavnostně přivítá David Jařab, režisér Dejvického divadla.
„Mravenečníci Hannibal a Ella jsou v Praze jen několik týdnů. Samec pochází z Madridu a samice z Varšavy. V pražské zoo mají po dvanáctileté pauze obnovit chov,“ vysvětluje Vít Lukáš, kurátor Zoo Praha.

V rámci programu Dne hmyzožravců bude možné ochutnat nejrůznější hmyzí speciality. Mezi 11. a 16. hodinou je bude u Vzdělávacího centra připravovat specialistka na entomofagii (využívání hmyzu jako potraviny), Erika Prokešová. Proběhne i řada speciálních komentovaných krmení.

 • 10.00 Krmení hrabáčů (pavilon Africký dům)
 • 11.00 Krmení axolotlů (před Vzdělávacím centrem)
 • 12.00 Co si nosí ježek na bodlinkách (před Vzdělávacím centrem)
 • 13.00 Jídelníček chameleonů (před Vzdělávacím centrem)
 • 14.00 Jak si pochutnává gekončík (před Vzdělávacím centrem)
 • 15.00 Čím se živí agama vousatá? (před Vzdělávacím centrem)

Den hmyzožravců je již tradiční prázdninovou akcí pražské zoo, která slaví úspěchy u návštěvníků všech věkových kategorií od roku 2010.

Nejznámějším hmyzožravcem je mravenečník velký, jehož chov obnovuje Zoo Praha po 12 letech. Foto: Petr Hamerník, Zoo PrahaNejznámějším hmyzožravcem je mravenečník velký, jehož chov obnovuje Zoo Praha po 12 letech. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha


O velikonočních svátcích se můžete těšit na bohatý program. Přijďte oslavit narozeniny goril nížinných Ajabu a Kiburiho! Chybět nebudou ani přednášky a komentovaná krmení.

Sameček žirafy severní núbijské, který přišel na svět letos 13. února, bude mít v neděli 14. dubna křtiny. Jméno mláděte slavnostně odhalí jeho kmotři, nejvyšší český herec Pavel Šimčík a mistr světa...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní